Sahibinden.com domen adını başqası satın alıb? Platformaya giriş əngəllənib
Sahibinden.com-un domenin vaxtının bitdiyi və başqa bir şəxs tərəfindən alındığı iddia edilir. Domainin yeni sahibi satış üçün külli miqdarda pul istədiyi idda edilir.
Əslində bu barədə dəqiq nəsə demək mümkün deyil, lakin domeni sorğuladığımız zaman qarşılaşdığımız odur ki, domen statusu “clientHold” kimi görünür.
Bildirilib ki, sahibinden.com domeninin adı sözügedən Amerikanın Network Solutions firmasının saytında kilidlənib. Yəni alıcı kimliyini gizləyib.
Belə ki, nəticədə domeni başqasının alıb-almaması və ya başqa problemlərin olub-olmaması barədə hələlik dəqiq məlumat vermək mümkün deyil.
sahibinden.com sosial media hesablarından yeni açıqlama verib. Bəyanatda domen adının başqa şəxs/şirkət tərəfindən alınmasının əsassız olduğu ifadəsi yer alıb.

Did someone else buy the Sahibinden.com domain name? Access to the platform is blocked
The domain of Sahibinden.com is claimed to have expired and has been acquired by another person. It is alleged that the new owner of the domain is asking for a large amount of money for the sale.
Actually it is not possible to say anything for sure about this, but when we query the domain, what we encounter is that the domain status appears as "clientHold".
It was reported that the sahibinden.com domain name was locked on the website of the American company Network Solutions. That is, the buyer has hidden his identity.
So, as a result, it is not possible to provide accurate information about whether someone else bought the domain or whether there are other problems.
sahibinden.com has released a new statement from its social media accounts. The statement stated that the acquisition of the domain name by another person/company is unreasonable.