Samir Məmmədov "Birmarket" CEO-su təyin edilib
Azərbaycanın ən böyük elektron ticarət platformalarından biri olan “Birmarket”də rəhbər vəzifə üzrə kadr dəyişikliyi baş verib.
“Birmarket”in yaradıcısı olan “Competo” MMC-nin direktoru vəzifəsinə Məmmədov Samir Sabir oğlu təyin edilib. O, bu təyinata qədər “PashaPay”in Baş icraçı direktoru (CEO) vəzifəsində çalışıb. Qeyd edək ki, həm “Birmarket”, həm də “PashaPay” PASHA Holdingə daxil olan qurumlardır.
Bundan əvvəl “Competo” MMC-nin rəhbəri vəzifəsini Qulaməliyev Rauf İlham oğlu icra edirdi.
Şirkət 178 milyon 383 min 780 manat nizamnamə kapitalı ilə yaradılıb və 2018-ci il 9 fevral tarixində dövlət qeydiyyatına alınıb.
Xatırladaq ki, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən rəqəmsal loyallıq və ödəniş platforması “Umico”nun mobil tətbiqi 1 iyul 2025-ci il tarixindən etibarən “Birmarket” brendi ilə fəaliyyətini davam etdirir.

Samir Mammadov appointed CEO of Birmarket
A change of management position has taken place at Birmarket, one of the largest e-commerce platforms in Azerbaijan.
Mammadov Samir Sabir oglu has been appointed as the director of Competo LLC, the founder of Birmarket. Prior to this appointment, he served as the Chief Executive Officer (CEO) of PashaPay. It should be noted that both Birmarket and PashaPay are entities within PASHA Holding.
Previously, the head of Competo LLC was Gulamaliyev Rauf Ilham oglu.
The company was established with an authorized capital of 178 million 383 thousand 780 manat and was state registered on February 9, 2018.
It should be noted that the mobile application of Umico, a digital loyalty and payment platform operating in Azerbaijan, will continue its activities under the Birmarket brand from July 1, 2025.