03 Oktyabr 2023 18:12
The Korea Economic Daily-nin verdiyi xəbərə görə Samsung öz bulud oyun platformasını təqdim etməyə hazırlaşır. Cənubi Koreya şirkəti bu barədə rəsmi açıqlamanı oktyabrın 5-də başlayacaq 2023 Samsung Developer Konfransında verəcək.
Bu oyun xidmətinin mərkəzində Samsungun məşhur cihaz seriyası Galaxy olacaq. Lakin bu xidmətin şirkətin smart TV modellərində də dəstəklənəcəyi gözlənilir. Mövcud məlumata görə, xidmətin beta versiyası artıq ABŞ və Kanadada sınaqdan keçirilir.
Onu da qeyd etmək lazımdır ki, Samsung qlobal oyun istehsalçıları ilə əməkdaşlıq edir. Bu əməkdaşlıqlarda şirkət oyun istehsalçılarına App Store və Google Play-in adi 30% komissiya dərəcəsindən daha cəlbedici fürsətlər təklif edir. Bu yanaşmanın həm Samsung, həm də oyun sənayesinə müsbət töhfələr verəcəyi gözlənilir.
Bu yeni təşəbbüslə Samsung cihaz satışlarında dalğalanmalara baxmayaraq rəqəmsal gəlirlərini artırmağı hədəfləyir. İOS platformasına AAA keyfiyyətli oyunların əlavə edilməsindən sonra Samsungun oyun sənayesinə marağının artdığı müşahidə edilir.

03 October 2023 18:12
According to a report by The Korea Economic Daily, Samsung is preparing to launch its own cloud gaming platform. The South Korean company will make an official statement about it at the 2023 Samsung Developer Conference, which will begin on October 5.
The center of this game service will be Samsung's popular device series Galaxy. However, this service is expected to be supported in the company's smart TV models. According to available information, the beta version of the service is already being tested in the US and Canada.
It should also be noted that Samsung cooperates with global game manufacturers. In these partnerships, the company offers game developers more attractive opportunities than the usual 30% commission rate of the App Store and Google Play. This approach is expected to make positive contributions to both Samsung and the gaming industry.
With this new initiative, Samsung aims to increase its digital revenue despite fluctuations in device sales. After the addition of AAA quality games to the iOS platform, Samsung's interest in the gaming industry has increased.