Mübahisənin əsas mövzusu şirkətin səhmlərinin qiymətləndirilməsi və İngiltərədəki təklif üçün hazırlanan plandır. Bu, şirkətin səhmlərini ilk dəfə olaraq ictimaiyyətə satması deməkdir. Shein səhmlərini İngiltərədəki maliyyə bazarlarında təqdim etməyi planlaşdırır. Bir zamanlar qiyməti 100 milyard dolları keçən Shein New Yorkdakı uğursuz cəhdindən sonra, İngiltərədə halka açılmaq istəyir. "Halka açılmaq" ifadəsi, bir şirkətin öz səhmlərini ilk dəfə olaraq geniş ictimaiyyətə satmağa başlaması deməkdir. Bu, şirkətin səhmlərini birja vasitəsilə insanlara təklif etməsi və beləliklə, şirkətin özəllikdən çıxaraq ictimai mülkiyyətə keçməsidir. Bu prosesə halka arz və ya IPO (Initial Public Offering) da deyilir. Şirkət bu yolla kapital toplayır və daha geniş investor bazasına sahib olur. Lakin yeni məlumatlara görə, şirkət bir ildən çox davam edən hazırlıq prosesində çətinliklərlə üzləşib.
Shein-in səhmlərini satışa çıxarmağa yaxın olduğu bildirilir, amma investorlar şirkətə qiyməti əhəmiyyətli dərəcədə azaldaraq 30 milyard dollar qiymətləndirmə ilə halka arz etməsini təklif edirlər.
Shein-in investorları İngiltərədəki mümkün halka arz üçün qiymətin çox yüksək olduğunu və onu aşağı salmağın vacib olduğunu düşünürlər.

It is Claimed That Shein Has Disagreed with Its Investors
The main point of contention is the company’s stock valuation and the plan for the offering in the UK. This refers to the company’s initial public offering (IPO), where Shein plans to present its shares in the UK financial markets. Once valued at over $100 billion, Shein now seeks to go public in the UK after its failed attempt in New York. "Going public" means a company starts offering its shares to the public for the first time, effectively transitioning from private to public ownership via a stock exchange. This process is also referred to as an IPO (Initial Public Offering). Through this, the company raises capital and gains access to a broader investor base. However, according to new reports, the company has encountered difficulties during the more than one-year-long preparation process.
It is reported that Shein is nearing the stage of launching its shares, but investors are pressuring the company to reduce its valuation significantly and proceed with the offering at a $30 billion valuation.
Shein’s shareholders believe that the price is too high for the potential UK offering and argue that it is essential to lower it.