SİMA-nın yeni Videozəng həlli istifadəyə verildi
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA Rəqəmsal Həllər Platformasının yeni “Videozəng” həlli istifadəyə verilib.
Tərəfdaşlara SİMA KYC məhsulunun tərkib hissəsi kimi təqdim olunan həll bankların və digər maliyyə qurumlarının bazarda formalaşdırdığı təlabat əsasında hazırlanıb.
Videozəng həlli  müştərilər və maliyyə qurumları arasında təhlükəsiz videozənglər təmin edən videogörüş proqramıdır. Yeni müştərilər üçün məsafədən hesab açılması prosesini xeyli sadələşdirən proqram Mərkəzi Bankın tələb və qaydalarına tam şəkildə uyğundur. SİMA-nın biometriya texnologiyası sayəsində Videozəng həlli bir neçə formada canlılıq testi aparır. Bu isə həm şəxsin eyniləşdirilməsini aparır, həm də zəngin tam qaydalar çərçivəsində olduğunu müəyyən edir. Güclü iki faktorlu təsdiqləmə nəticəsində saxtakarlıq və dələduzluq hallarının qarşısı alınır.
Qeyd edək ki, SİMA-nın Videozəng həlli banklara məsafədən hesab açılması əməliyyatlarını qanunvericiliyə tam uyğun şəkildə tamamlamaq imkanı verir. Müştərilər tərəfindən fiziki olaraq filiala getməyə ehtiyac qalmır. “Videozəng” ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

The new "Video call" solution of SIMA Digital Solutions Platform created by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport has been put into use.
The solution provided to partners as part of the SIMA KYC product was developed based on the demand formed by banks and other financial institutions in the market.
Video Call Solution is a video meeting software that provides secure video calls between customers and financial institutions. The program, which greatly simplifies the remote account opening process for new customers, fully complies with the requirements and regulations of the Central Bank. Thanks to SIMA's biometrics technology, the Video Call solution performs several forms of vitality testing. This both identifies the person and determines that the call is fully within the rules. Strong two-factor authentication prevents fraud and fraud.
It should be noted that SIMA's Video Call solution allows banks to complete account opening operations remotely in full compliance with the legislation. There is no need for customers to physically visit the branch. You can get more detailed information about "Video call" on the website www.sima.az and by contacting "157" Call Center.