SOCAR-ın indiyədək Türkiyəyə yatırdığı investisiyaların həcmi açıqlanıb
SOCAR 17 il ərzində (2008-ci ildən) Türkiyə iqtisadiyyatına 18,5 mlrd. ABŞ dollarından artıq sərmayə yatırıb.
Bunu İstanbulda keçirilən mətbuat konfransı zamanı "SOCAR Türkiye"nin (SOCAR-ın Türkiyədə maraqlarını təmsil edir) Baş icraçı direktoru Elçin İbadov deyib.
Onun sözlərinə görə, qeyd olunan sərmayələr "SOCAR Türkiye"ni Türkiyənin ən iri xarici investoruna çevirib.
Elçin İbadov onu da qeyd edib ki, SOCAR, 2008-ci ildə “Petkim” səhmlərinin 51%-ni Türkiyə Respublikasının Özəlləşdirmə İdarəsindən 2 mlrd. 40 mln. ABŞ dollarına satın alaraq bu ölkədə fəaliyyətə başlayıb.
"Türkiyənin ən böyük xarici investoru olan SOCAR, Türkiyəyə 17 il ərzində ümumilikdə 18,5 mlrd. ABŞ dolları sərmayə qoyub", - Elçin İbadov qeyd edib.

The volume of SOCAR's investments in Turkey so far has been announced
SOCAR has invested more than 18.5 billion US dollars in the Turkish economy over the past 17 years (since 2008).
This was stated by Elchin Ibadov, CEO of SOCAR Türkiye (representing SOCAR's interests in Turkey), during a press conference in Istanbul.
According to him, the mentioned investments have made SOCAR Türkiye the largest foreign investor in Turkey.
Elchin Ibadov also noted that SOCAR started operating in the country in 2008 by purchasing 51% of Petkim shares from the Privatization Administration of the Republic of Turkey for 2 billion 40 million US dollars.
"SOCAR, Turkey's largest foreign investor, has invested a total of 18.5 billion US dollars in Turkey over the past 17 years," Elchin Ibadov noted.