Grammarly-yə məxsus Superhuman şirkəti süni intellekt mətnlərinin aşkarlanması ilə məşğul olan GPTZero startapını satın aldığını açıqlayıb. Sövdələşmənin maliyyə detalları açıqlanmayıb.
ABŞ-da fəaliyyət göstərən GPTZero ilk olaraq şirkətin təsisçisi Edward Tian tərəfindən universitet məzuniyyət layihəsi kimi hazırlanıb. Sonradan sürətlə inkişaf edən platforma süni intellekt tərəfindən yaradılmış mətnlərin müəyyənləşdirilməsi üzrə ən tanınmış həllərdən birinə çevrilib.
Edward Tianın sözlərinə görə, GPTZero-nun 19 milyondan çox qeydiyyatdan keçmiş istifadəçisi var və şirkətin illik təkrarlanan gəliri 30 milyon dolları ötür. Startap həmçinin 13,5 milyon dollar investisiya cəlb edib.
Satınalma nəticəsində GPTZero-nun texnologiyaları Superhuman-ın mövcud AI aşkarlama alətlərinə inteqrasiya ediləcək.

Grammarly-owned company Superhuman has announced the acquisition of artificial intelligence text recognition startup GPTZero. Financial details of the deal were not disclosed.
GPTZero, which operates in the United States, was originally developed by the company’s founder Edward Tian as a university graduation project. The rapidly growing platform has since become one of the most well-known solutions for identifying text generated by artificial intelligence.
According to Edward Tian, ​​GPTZero has more than 19 million registered users and the company’s annual recurring revenue exceeds $30 million. The startup has also attracted $13.5 million in investment.
As a result of the acquisition, GPTZero’s technologies will be integrated into Superhuman’s existing AI detection tools.