10 Yanvar 2024 10:29
TOGG 2019-cu ildə ilkin baxışını keçirdiyi ikinci təbii elektrik ağıllı cihazının yenilənmiş versiyasını T10F adı ilə dünyanın ən böyük texnologiya sərgisi olan CES 2024-də ictimaiyyətlə paylaşdı.
Togg bu gün ABŞ-ın Las-Veqas şəhərində başlayan dünyanın ən böyük istehlakçı elektronikası sərgisi olan CES 2024-də yerini alıb.
CES 2022-də dünya miqyasında təsir bağışlayan Concept Smart Device (Transition Concept Smart Device) ilə qlobal brendini təqdim edən və Beyond-u təqdim edən TOGG onu dünya səhnəsinə çıxardı.
"2025-ci ildən etibarən istifadəçilərimizə T10F təqdim edəcəyik"
TOGG İcraçı Direktoru (CEO) Gürcan Karakaş, beynəlxalq iştirakçıların və media mənsublarının qatıldığı TOGG stendində açılış təqdimatında etdiyi çıxışında, dünyanın ən böyük texnologiya sərgisi olan CES-ə bu il üçüncü dəfə qatıldıqlarını söyləyib.
Sərgidə bütün fəaliyyət sahələrində istifadəçilərə təqdim etdikləri məhsul və xidmətlərin indiki və gələcək imkanlarını izah etdiklərini bildirən Karakaş, ikinci ağıllı cihazı olan T10F ilə də özlərini dünya ictimaiyyətinə təqdim etdiklərini söylədi.
Karakaş, C seqmentində ilk ağıllı cihazı olan T10X-dən sonra eyni sinifdə olan və sedan istifadəçilərinin gözləntilərini qarşılamaq üçün nəzərdə tutulmuş ikinci ağıllı cihazı T10F-ni dünya səhnəsinə çıxarmaqdan xoşbəxt olduqlarını ifadə etdi. :
"Dizayn haqqında ilk ipucunu 27 dekabr 2019-cu il tarixli baxışımızda verdik. Bu gün dizaynını yenilədik və T10F adlandırdığımız ikinci smart cihazımızı bugünkü dizayn dinamikasını əks etdirən və tələblərə cavab verən fastback olaraq istifadəçilərimizə təqdim etdik. sedan modellərinin gözləntiləri. T10F 2025-ci ildən etibarən satışa çıxarılacaq." "Türkiyədən başlayaraq istifadəçilərimizə təqdim edəcəyik".
Karakaş, CES-də ikinci ağıllı cihazları ilə yanaşı, qlobal bazarlara açılmağa hazır olan rəqəmsal təcrübə platforması və təmiz enerji həllərini də ziyarətçilərə təqdim etdiklərini vurğuladı. Karakaş, T10X-in ilin sonuna qədər Avropada ilk olaraq Almaniyada satılacağını bildirdi.
600 kilometrə qədər uçuş məsafəsi seçimi
Verilən məlumata görə, Togg T10F, T10X kimi, ağıllı həyat həlləri ilə daim internetdə olan, uzaqdan yeniləmələrlə daim inkişaf edən və yeni qalan bir cihaz olaraq, istifadəçini mərkəzə qoyan bir cihaz olaraq önə çıxır.
2025-ci ildə ilk olaraq Türkiyədə, sonra isə Avropa bazarında istifadəçilərlə görüşəcək T10F, üç fərqli texnika və iki fərqli aparat xüsusiyyəti ilə bazara çıxacaq: RWD (standart menzilli arxa sürücü), RWD (uzun mənzilli arxa sürücü) və ikili motor .
160 kVt / 217 at gücü və 350 Nm fırlanma anı hasil edən T10F RWD (arxa ötürücülü) və iki fərqli akkumulyator variantı ilə 350+ və 600 kilometrə qədər məsafə qət edəcək.
Saatda 0-dan 100 kilometrə 4,6 saniyəyə sürətlənən və 700 Nm fırlanma anı hasil edən T10F-nin iki motorlu AWD (dörd təkərli) versiyası 530 kilometrə qədər məsafə qət etməyi hədəfləyir.
Standart diapazonlu modelin akkumulyator tutumu 52,4 kVt/saat olduğu halda, uzun mənzilli modeldə bu tutum 88,5 kVt/saata yüksələcək.
Yalnız bir cihaz deyil, həm də enerji mənbəyidir
T10F, həmçinin cihazdan elektrik alətlərinə enerji ötürülməsi (V2L) texnologiyasına sahib olacaq ki, bu da onu xarici enerji mənbəyi kimi istifadə etməyə imkan verir. Togg sahibləri sözün əsl mənasında ağıllı cihazlarını üçüncü yaşayış sahəsi kimi istifadə edə biləcəklər.
Uzaqdan yeniləmə vasitəsilə yenilənir
T10F uzaqdan yeniləmələrlə (OTA: havadan) daim yenilənə bilən sürücü dəstək sistemləri sayəsində sürücülük təhlükəsizliyini və rahatlığını ən yüksək səviyyəyə qaldıracaq.
Euro NCAP proqramının bütün testlərində ən yüksək səviyyə olan 5 ulduz almaq üçün nəzərdə tutulmuş T10F 7 təhlükəsizlik yastığı və davamlı və möhkəm infrastrukturu ilə bütün yol şəraitində təhlükəsiz sürməyi təmin edəcək.
T10F stop-go funksiyalı ağıllı adaptiv kruiz kontrolu, ağıllı zolaq izləmə sistemi və yol nişanı aşkarlama sistemi ilə işləyən zolaqdan ayrılma xəbərdarlığı kimi xüsusiyyətlər təqdim edəcək və eyni zamanda "ağır trafik pilotu" köməkçisi xüsusiyyətinə sahib olacaq.
Bu xüsusiyyət ilə istifadəçilər əllərini sükandan çəkərək T10F-nin idarəsi altında saatda 15 kilometrə qədər sürətlə sıx trafikdə idarə edə biləcəklər. Bu funksiya V2 hardware səviyyəsinə malik smart cihazlarda aktiv olacaq. T10F həmçinin istifadəçilərə V2 aparat səviyyəsində standart olaraq ətraf görüntü kamerası, kor nöqtə köməkçisi, sürücü diqqət köməkçisi, təkmil elektron sabitliyə nəzarət və avtomatik parkinq köməkçisi funksiyalarını təklif edəcək.
Dinamik, idman və müasir
T10X kimi C platformasında dizayn edilmiş T10F Togg DNT-də stilistik xüsusiyyətləri qoruyan bir görünüşə malikdir. Cihazın stil konseptində dinamik və idman xəttini müasirliklə birləşdirən həcmli arxa dizayn diqqət çəkir.
Yan xətlərlə dinamik şəkildə birləşdirilən faralar həm də ön hissəyə idman görkəmi verir. T10F-in ön hissəsi idman tablosuna inteqrasiya olunmuş uzun, incə dönmə göstəricilərinə malikdir.
O, Toqqun imzası olan “bumeranq” formalı gündüz işləyən işıqlara malikdir.
Ön tərəfdə müstəqil MacPherson asması və arxada tam müstəqil inteqrasiya olunmuş çoxbucaqlı asma T10F-yə idman, dinamik idarəetmə ilə uyğunlaşdırılmış incə sürmə təcrübəsi əldə etməyə imkan verir.
Trumore dünyası ilə əlaqəli bir təcrübə
T10X-də olduğu kimi, istifadəçilər Togg mobillik təcrübəsini yenidən müəyyənləşdirdiyi Trumore mobil tətbiqi ilə T10F cihazında əlaqəli təcrübə yaşayacaqlar.
Trumore ilə sürücülər fintech, insurtech, blockchain, IoT və süni intellekt kimi yeni nəsil texnologiyalarla fərdiləşdirilmiş, istifadəçi yönümlü, ağıllı və empatik təcrübənin bir hissəsi olacaqlar.

Togg introduced its new model T10F fastback to the world
TOGG has shared an updated version of its second natural electric smart device, which it previewed in 2019, called the T10F, at CES 2024, the world's largest technology exhibition.
Togg has taken its place at CES 2024, the world's largest consumer electronics exhibition, which started today in Las Vegas, USA.
At CES 2022, TOGG took it to the world stage, introducing its global brand and introducing Beyond with the Concept Smart Device (Transition Concept Smart Device), which had a worldwide impact.
TOGG has released an updated version of its second naturally-aspirated smart device, the T10F, which it previewed in 2019, at CES 2024, the world's largest technology show.
"We will provide our users with T10F from 2025"
TOGG Executive Director (CEO) Gürcan Karakash, in his speech at the opening presentation at the TOGG stand attended by international participants and members of the media, said that they participated in CES, the world's largest technology exhibition, for the third time this year.
Karakash stated that they explained the present and future possibilities of the products and services provided to users in all fields of activity at the exhibition, and said that they presented themselves to the world community with their second smart device T10F.
After T10X, the first smart device in the C segment, Karakash said, they are happy to introduce the second smart device in the same class and designed to meet the expectations of sedan users, T10F, on the world stage. :
"We gave the first hint about the design in our preview dated December 27, 2019. Today we updated the design and introduced our second smart device, which we call T10F, to our users as a fastback that reflects today's design dynamics and meets the expectations of sedan models. T10F from 2025 will be for sale." "We will present it to our users starting from Turkey".
Karakash emphasized that in addition to their second smart devices at CES, they also present to visitors a digital experience platform and clean energy solutions that are ready to open to global markets. Karakash said that the T10X will be sold first in Europe by the end of the year in Germany.
Choice of flight distance up to 600 kilometers
Reportedly, the Togg T10F, like the T10X, stands out as a device that puts the user at the center, always online with smart life solutions, constantly evolving and staying fresh with remote updates.
In 2025, the T10F, which will meet users first in Turkey and then in the European market, will be launched with three different techniques and two different hardware features: RWD (standard range rear drive), RWD (long range rear drive) and dual motor.
Producing 160 kW / 217 hp and 350 Nm of torque, the T10F will cover a range of 350+ and 600 kilometers with RWD (rear-wheel drive) and two different battery options.
Accelerating from 0 to 100 kilometers per hour in 4.6 seconds and producing 700 Nm of torque, the twin-motor AWD (four-wheel drive) version of the T10F aims for a range of up to 530 kilometers.
While the battery capacity of the standard range model is 52.4 kWh, this capacity will increase to 88.5 kWh in the long range model.
It is not only a device, but also a source of energy
The T10F will also feature device-to-power tool (V2L) technology, allowing it to be used as an external power source. Togg owners will be able to literally use their smart device as a third living space.
Updated via remote update
The T10F will increase driving safety and comfort to the highest level thanks to driver support systems that can be constantly updated with remote updates (OTA: over the air).
Designed to receive 5 stars, the highest level in all tests of the Euro NCAP program, the T10F will ensure a safe drive in all road conditions with 7 airbags and a durable and robust infrastructure.
The T10F will offer features such as intelligent adaptive cruise control with stop-go, intelligent lane keeping and lane departure warning with road sign detection, and will also have a "heavy traffic pilot" assistant feature.
With this feature, users will be able to take their hands off the steering wheel and drive the T10F in heavy traffic at speeds of up to 15 kilometers per hour. This feature will be enabled on smart devices with V2 hardware level. The T10F will also offer users a surround view camera, blind spot assist, driver attention assist, advanced electronic stability control and automatic parking assist as standard on the V2 hardware level.
Dynamic, sporty and modern
Designed on the same C platform as the T10X, the T10F has a look that maintains the stylistic features in Togg's DNA. In the style concept of the device, the voluminous back design that combines dynamic and sporty lines with modernity is noteworthy.
Dynamically linked by sidelines
the headlights also give the front end a sporty look. The front of the T10F features long, slim turn indicators integrated into the sports dashboard.
It features Togg's signature boomerang-shaped daytime running lights.
An independent MacPherson strut at the front and a fully independent integrated multi-link suspension at the rear allow the T10F to achieve a refined driving experience matched with sporty, dynamic handling.
An experience related to the world of Trumore
As with the T10X, users will experience a connected experience on the T10F with the Trumore mobile app, where Togg redefines the mobility experience.
With Trumore, drivers will be part of a personalized, user-focused, intelligent and empathetic experience with next-generation technologies such as fintech, insurtech, blockchain, IoT and artificial intelligence.