WhatsApp tətbiqin fərdiləşdirilməsi üçün yeni ödənişli abunə üzərində işləyir
WhatsApp messenceri tətbiqin fərdiləşdirilməsi üçün yeni ödənişli abunə xidməti hazırlayır. Bu barədə WABetaInfo məlumat yayıb. Bildirilir ki, abunə məcburi olmayacaq və messencerin əsas funksiyaları əvvəlki kimi pulsuz qalacaq.
Məlumata görə, yeni xidmət WhatsApp Plus adlanacaq və həm Android, həm də iOS tətbiqləri üçün nəzərdə tutulur. Hazırda tarif hələ inkişaf mərhələsindədir. Abunənin qiyməti və rəsmi təqdimat tarixi isə hələ açıqlanmayıb.
WhatsApp Plus istifadəçilərə tətbiqi daha geniş şəkildə fərdiləşdirməyə imkan verə bilər. Məsələn, istifadəçilər tətbiqin ikonunu dəyişə, interfeys elementlərinin rənglərini fərqli şəkildə tənzimləyə biləcəklər.
Bundan əlavə, yeni abunə çərçivəsində istifadəçilər standart 3 chat əvəzinə 20-yə qədər söhbəti pin (sabitləmə) etmə imkanına sahib ola bilərlər.
Məlumata əsasən, abunə paketinə bildirişləri fərdiləşdirmək üçün eksklüziv zəng səsləri, həmçinin xüsusi stiker paketləri və digər əlavə funksiyalar da daxil ola bilər.
Qeyd olunur ki, Meta Platforms hazırda WhatsApp-dan əsasən reklam vasitəsilə gəlir əldə edir. Bundan əlavə, biznes hesabları üçün Meta Verified adlı ödənişli təsdiqləmə xidməti də mövcuddur.
Eyni zamanda, Android Authority 2026-cı ilin yanvarında Android üçün beta versiyada kanallar və “statuslar” bölməsində yerləşdirilən reklamları deaktiv etməyə imkan verən ödənişli abunə ilə bağlı qeyd aşkar edib.

WhatsApp is working on a new paid subscription for app customization
WhatsApp messenger is preparing a new paid subscription service for personalizing the application. WABetaInfo reported on this. It is reported that the subscription will not be mandatory and the main functions of the messenger will remain free as before.
According to the information, the new service will be called WhatsApp Plus and is intended for both Android and iOS applications. Currently, the tariff is still in the development stage. The price of the subscription and the official launch date have not yet been announced.
WhatsApp Plus may allow users to customize the application more extensively. For example, users will be able to change the application icon and adjust the colors of interface elements differently.
In addition, within the framework of the new subscription, users may have the opportunity to pin up to 20 chats instead of the standard 3 chats.
According to the information, the subscription package may also include exclusive ringtones to personalize notifications, as well as special sticker packs and other additional features.
It is noted that Meta Platforms currently receives revenue from WhatsApp mainly through advertising. In addition, there is a paid verification service called Meta Verified for business accounts.
Meanwhile, Android Authority discovered a note in January 2026 about a paid subscription that would allow users to disable ads placed in channels and “statuses” in the beta version for Android.