Xiaomi 14 və Xiaomi 14 Pro satış rekordu qırıb
Xiaomi yaxınlarda təqdim etdiyi Xiaomi 14 və Xiaomi 14 Pro modelləri ilə böyük diqqət çəkmişdi. Bu cihazlar Çində satışa çıxarıldıqdan sonra cəmi dörd saat ərzində satılıb və əvvəlki ilin rekordunu qırıb. Şirkət qeyd edib ki, dizayn, emal gücü və yüksək keyfiyyətli kameralar bu uğurun arxasında duran amillərdəndir. Orta qiymət nəzərə alınmaqla Xiaomi-nin təxminən 2 milyon cihaz satdığı təxmin edilir.
Xiaomi-nin təxminən 1,36 milyard dollar gəlir əldə etdiyi bildirilir. Xiaomi 14 seriyalı cihazların orta qiyməti 620 dollar götürülərsə, Çin bazarında ilk satışlarda təxminən 2 milyon ədəd satıldığı təxmin edilir.

02 November 2023 14:21
Xiaomi attracted a lot of attention with the recently introduced Xiaomi 14 and Xiaomi 14 Pro models. These devices were sold out in just four hours after their launch in China, beating the previous year's record. The company noted that design, processing power and high-quality cameras are the factors behind this success. Considering the average price, Xiaomi is estimated to have sold around 2 million devices.
Xiaomi is said to have generated around $1.36 billion in revenue. If the average price of Xiaomi 14 series devices is taken to be $620, it is estimated that about 2 million units were sold in the first sales in the Chinese market.