Xiaomi insansız avtonom fabrik açıb
Xiaomi Pekində insan müdaxiləsi olmadan işləyəcək yeni tam avtomatlaşdırılmış zavodun işə salındığını elan edib.
Şirkətin baş direktoru Lei Jun Weibo platformasında dediyi kimi, “Changping rayonundakı zavod mikron səviyyəsində tozun təmizlənməsi də daxil olmaqla məhsulun keyfiyyətinə nəzarət edə bilən müasir intellektual maşınlarla təchiz olunub”.
Dəyəri 2,4 milyard yuan (təxminən 330 milyon dollar) olan bu istehsal kompleksi 81.000 m² ərazini əhatə edir və qarşıdan gələn Xiaomi MIX Fold 4 və Xiaomi MIX Flip qatlana bilən telefonlar da daxil olmaqla, illik 10 milyon flaqman smartfon istehsal gücünə malikdir. Zavod "ağıllı istehsal üzrə milli nümunəvi müəssisə" adlandırılıb.
Lei Junun sözlərinə görə, bu yanaşma təkcə istehsalın səmərəliliyini artırmır, həm də Xiaomi-nin daha davamlı və innovativ gələcəyə keçid strategiyasının bir hissəsidir.

Xiaomi has opened an unmanned autonomous factory
Xiaomi has announced the launch of a new fully automated factory in Beijing that will operate without human intervention.
As the company's CEO Lei Jun said on the Weibo platform, "The plant in Changping District is equipped with modern intelligent machines that can control product quality, including dust removal at the micron level."
The production complex, worth 2.4 billion yuan (about $330 million), covers an area of ​​81,000 m² and has an annual production capacity of 10 million flagship smartphones, including the upcoming Xiaomi MIX Fold 4 and Xiaomi MIX Flip foldable phones. The plant has been called "a national model enterprise for intelligent production".
According to Lei Jun, this approach not only improves production efficiency, but is also part of Xiaomi's strategy to transition to a more sustainable and innovative future.