XRİTDX rəisi İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Çində işgüzar səfərdədir
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Çində işgüzar səfərdədir.
Məlumata görə, səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti bulud həlləri üzrə dünya liderlərindən olan "Alibaba Cloud" şirkətinin Hanqjou şəhərində yerləşən baş ofisində olub, şirkətin prezidenti Selina Yuanla görüş keçirib. Görüşdə şirkətin mütəxəssisləri bulud həllərinin tətbiq olunduğu müxtəlif istiqamətlər, bu sahədə informasiya təhlükəsizliyi, məlumatların saxlanması, verilənlər bazası, süni intellekt həlləri, eləcə də maye soyutmalı məlumat mərkəzlərinin qurulması təcrübəsi haqqında ətraflı məlumat verib.
"Gartner" analitik şirkətinin məlumatına görə, "Alibaba Cloud" Çində və Asiya-Sakit okean regionunda ən böyük bulud hesablama şirkətidir. Belə ki, şirkət dünya üzrə 24-dən çox regionda və 74 əlçatanlıq zonasında məlumat mərkəzlərini idarə etməklə geniş müştəri spektrinə, o cümlədən dövlət qurumları, bütün ölçülərdə onlayn bizneslər və iri müəssisələrə bulud hesablama xidmətləri göstərir.

The delegation headed by Ilgar Musayev, the head of SCIS, is on a business trip to China
The delegation headed by Ilgar Musayev, head of the State Service of Special Communication and Information Security, is on a business trip to China.
According to information, within the framework of the visit, the delegation visited the head office of "Alibaba Cloud", one of the world leaders in cloud solutions, located in Hangzhou, and had a meeting with the company's president, Selina Yuan. At the meeting, the company's specialists provided detailed information about the various directions in which cloud solutions are applied, information security, data storage, databases, artificial intelligence solutions, as well as the experience of building liquid-cooled data centers in this field.
According to Gartner, Alibaba Cloud is the largest cloud computing company in China and the Asia-Pacific region. Thus, the company provides cloud computing services to a wide range of customers, including government agencies, online businesses of all sizes, and large enterprises, managing data centers in more than 24 regions and 74 availability zones worldwide.