Hindistan mərkəzli elektrik motosiklet istehsalçısı Ultraviolette Zoho Corporation və İtaliyanın Exor NV şirkətinə məxsus Lingotto investisiya fondundan 45 milyon dollar investisiya alıb.
Şirkət vəsaiti F77 və X-47 modellərinin istehsalını genişləndirməyə, həmçinin üzərində işlədiyi yeni məhsullar Shockwave və Tesseract üçün "R&D" proseslərini sürətləndirməyə yönəldəcək.
Ultraviolette hazırda Hindistanın 30 şəhərində fəaliyyət göstərir və bu rəqəmi 2026-cı ilin ortalarınadək 100 şəhərə çatdırmağı planlaşdırır. Bu il isə şirkət F77 modelinin satışına Böyük Britaniyada başlayıb və artıq 12 ölkədə fəaliyyət göstərir.
2025-ci ildə şirkət təxminən 1168 elektrik motosikleti satıb. Mart 2025-də başa çatan maliyyə ilində gəliri 36,1 rupi (4 milyon dollar), xalis zərəri isə 116,3 rupi (12,9 milyon dollar) olub.
Ultraviolette-in digər investorları arasında TVS Motor, Qualcomm Ventures, TDK Ventures və Speciale Invest də yer alır.
Zoho Corporation Hindistan mənşəli, qlobal fəaliyyət göstərən bir proqram təminatı şirkətidir. Şirkət bulud əsaslı biznes həlləri ilə tanınır və CRM, ofis tətbiqləri, layihə idarəetməsi, mühasibatlıq, HR və yüzlərlə digər məhsulu əhatə edən 55-dən çox SaaS tətbiqi təqdim edir.

Zoho has invested $45 million in an electric motorcycle startup
India-based electric motorcycle maker Ultraviolette has raised $45 million from Zoho Corporation and Lingotto Ventures, a venture capital fund owned by Italy's Exor NV.
The company will use the funds to expand production of its F77 and X-47 models, as well as accelerate R&D for its new products Shockwave and Tesseract.
Ultraviolette currently operates in 30 cities in India and plans to expand to 100 cities by mid-2026. This year, the company launched the F77 in the UK and is now operating in 12 countries.
The company sold about 1,168 electric motorcycles in 2025. In the fiscal year ending March 2025, it reported revenue of Rs 36.1 crore ($4 million) and a net loss of Rs 116.3 crore ($12.9 million).
Other investors in Ultraviolette include TVS Motor, Qualcomm Ventures, TDK Ventures and Speciale Invest.
Zoho Corporation is an Indian-based, global software company. The company is known for its cloud-based business solutions and offers over 55 SaaS applications spanning CRM, office applications, project management, accounting, HR and hundreds of other products.