23 nəfər "Mələk İnvestorlar Məktəbi"ndən məzun olub
“Technovate-SABAH Mələk İnvestorlar Klubu”nun təşkilatçılığı ilə “Mələk İnvestorlar Məktəbi” məzun günü keçirilib. Tədbirdə məktəbin məzunları, investorlar və qonaqlar iştirak ediblər. Tədbirin açılışında “Technovate-SABAH Mələk İnvestorlar Klubu”nun rəhbəri Fərid İsmayılzadə çıxış edib. O "Angel Investor School" haqqında məlumat verməklə məzunların gələcəkdə hansı yolu izləmələri olduqları haqqında danışıb. Məzun olan 23 şəxs Angel Investor Club-a üzv olub.
Daha sonra tədbirin açılışında proqramın tərəfdaş qurumları İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyindən investisiyalar şöbəsinin müdiri Ağahüseyn Əhmədov təşkilatın göstərdiyi dəstək və xidmətdən, SABAH.hub-dan idarə heyəti üzvü Orxan Abbasov görülən işlərdən, startaplara göstərdikləri dəstəkdən danışıblar.
Tədbir müddətində keçirilən panel müzakirədə Caucasus Ventures GP-si Məmməd Kərim, SABAH.hub-ın direktoru Rəhim Bayramlı, Spatium-un direktoru Gərək Yusifov panelis, Ağahüseyn Əhmədov moderator olaraq çıxış ediblər.
“Technovate-Sabah Mələk İnvestorlar Klubu” Azərbaycanın ilk Mələk İnvestorlar Klubu olub ölkədə yerli investorları bir araya gətirərək investorlar şəbəkəsini formalaşdırmağı və eyni zamanda onların global startaplara investisiya qoymasına dəstək olaraq Azərbaycanda startap ekosisteminin inkişafına töhfə verməyi hədəfləyir. Klub 2022-ci ildə “Technovate” şirkətinin rəhbəri Fərid İsmayılzadə və SABAH.hub tərəfindən təsis olunub. Klubun rəsmi tərəfdaşı və əsas sponsoru İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyidir.

23 people graduated from "Angel Investors School"
"Technovate-SABAH Angel Investors Club" organized "Angel Investors School" graduation day. Investments related to the participation of investors and financial institutions. Farid Ismayilzade, head of Bir, gave a speech. He gave information about the "Melek Investment School" and talked about what path the graduates should follow in the future. The 23 men who graduated make up the Angel Investor Club.
Then, in the next update, the three-dimensional environments of the program, Agahuseyn Ahmadov, head of investments from the Agency for Innovation and Digital Development, spoke about the support and service provided by the organization, Orkhan Abbasov, member of the Board of Trustees from SABAH.hub, spoke about the work done and the support they provide to startups.
In this panel, Caucasus Ventures GP Mammad Karim, SABAH.hub director Rahim Bayramli, Spatium director Gerak Yusifov panels, and Agahüseyn's moderation took place at the exit.
"Technovate-Sabah Angel Investors Club" is the first Angel Investors Club of Azerbaijan, allowing local investors to come together in the country to form a network of investors and at the same time to support the investment in global start-ups and to ink the ecosystem of Azerbaijan. You can benefit from Farid Ismayilzadeh and SABAH.hub after the "Technovate" work in Club 2022. The sponsor of the club is Innovation and Digital Development Agency.