OnlyFans istifadəçilərinə aid olduğu iddia edilən məlumat bazası haker forumlarından birində satışa çıxarılıb. İddiaya görə, bazada platformanın 340 milyon istifadəçisi haqqında məlumat yer alır.
Məlumatlara görə, satışa çıxarılan bazada kontent yaradıcıları və onların izləyicilərinə aid milyonlarla məlumat sətri mövcuddur. Baza üçün 0,313 BTC tələb olunur.
Məlumatı yayan şəxs əvvəlcə bazanın OnlyFans platformasının daxili sistemlərindən əldə edildiyini bildirsə də, sonradan platformanın sındırılmadığını etiraf edib. Onun sözlərinə görə, məlumatlar köhnə sızmalar və açıq profillər əsasında toplanıb.
Bildirilir ki, məlumatların toplanmasında X (Twitter), Instagram, Spotify və digər xidmətlərdən yayılan əvvəlki məlumat sızmalarından istifadə olunub.
Bazadakı məlumatlar arasında istifadəçi adları, e-poçt ünvanları, telefon nömrələri, izləyici sayı, bəyənmələr, sosial şəbəkə hesabları və qismən ödəniş məlumatlarının olduğu iddia edilir.
Hackread portalı məlumatların bir hissəsini araşdırdıqdan sonra bəzi istifadəçi adlarının açıq OnlyFans profilləri ilə uyğun gəldiyini bildirib. Bununla belə, bir çox qeydlərin natamam olduğu və məlumatların bir hissəsinin ictimai şəkildə əlçatan olduğu qeyd olunub.
Portal e-poçt ünvanları və bank kartı məlumatlarının həqiqiliyini tam təsdiqləyə bilməyib. Buna baxmayaraq, ekspertlər belə bazaların istifadəçilər üçün fişinq, şantaj və anonimliyin pozulması risklərini artırdığını vurğulayırlar.

A database allegedly belonging to OnlyFans users has been put up for sale on a hacker forum. The database allegedly contains information about 340 million users of the platform.
According to reports, the database put up for sale contains millions of lines of information about content creators and their followers. The database is asking for 0.313 BTC.
Although the person who leaked the information initially stated that the database was obtained from the internal systems of the OnlyFans platform, he later admitted that the platform had not been hacked. According to him, the information was collected based on old leaks and public profiles.
It is reported that previous data leaks from X (Twitter), Instagram, Spotify and other services were used to collect the information.
The information in the database allegedly includes usernames, email addresses, phone numbers, number of followers, likes, social network accounts and partial payment information.
After examining some of the information, the Hackread portal reported that some usernames matched public OnlyFans profiles. However, it was noted that many records were incomplete and some of the information was publicly available.
The portal could not fully verify the authenticity of email addresses and bank card details. However, experts emphasize that such databases increase the risks of phishing, blackmail and loss of anonymity for users.