“AccessBank” Daxili Sənəd Dövriyyəsini “SİMA İmza” ilə rəqəmsallaşdırdı
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza” ilə öz xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “AccessBank” ASC olub.
“SİMA İmza” “AccessBank”da Daxili Sənəd Dövriyyəsi sisteminə inteqrasiya edilib. İnteqrasiya sayəsində müəssisədə daxili sənədlərin tam həcmdə elektron qaydada “SİMA İmza” ilə imzalanması təmin edilib.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə qurumların iş yükü, kağızdan istifadə və digər xərclər azalır. “SİMA İmza”nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. SİMA rəqəmsal imza haqqında daha ətraflı məlumatı sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

13 January 2025 18:03
SIMA, a new generation digital signature created by AzInTelecom LLC, under the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand its partner circle. The next institution to digitize its services with SIMA Imza, was AccessBank OJSC.
SIMA Imza has been integrated into the Internal Document Management System at AccessBank. Thanks to the integration, internal documents in the enterprise can be signed in full electronically with SIMA Imza.
It should be noted that SIMA new generation digital signature reduces the workload of institutions, paper usage, and other costs. The fact that SIMA Imza can be integrated into any system provides users with the opportunity to sign quickly and as many times as they want. More detailed information about SIMA digital signature can be obtained from sima.az and by contacting the “157” Call Center.