Startapları üçün AlchemistX Accelerator və Silikon Vadisi Rezidentlik proqramlarına qeydiyyat başlayıb. Proqrama seçiləcək startaplar B2B-yə yönəlmiş aparıcı Alchemist Accelerator proqramında iştirak və Silikon Vadisində 5 aya qədər yaşamaq imkanı qazanacaqlar.
Bu proqramlar Alchemist Accelerator, Astana Hub, Silkroad Innovation Hub ilə əməkdaşlıqla və MCRIAP, Dünya Bankı və FPIP layihəsinin dəstəyi ilə təşkil olunub.
Bu 5 aylıq səyahət Mərkəzi Asiya və qonşu bölgələrdən yüksək potensiala malik startapların ABŞ bazarına daxil olmasına kömək edəcək. Silikon Vadisi, Kaliforniyada keçiriləcək proqram əyani və onlayn seminarlar və görüşlərlə keçiriləcək. Azərbaycan, Gürcüstan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Monqolustan, Tacikistan, Türkmənistan, Türkiyə, Özbəkistandan olan startaplar proqramda iştirak üçün müraciət edə bilərlər. Tələblər:
- B2B fokus, proqrama 5 aylıq öhdəlik, mövcud müştəri bazası, İngilis dilində səlis bilik, Qazaxıstan qanunlarına uyğun qeydiyyatdan keçmiş hüquqi şəxs

Registration for the AlchemistX Accelerator and Silicon Valley Residency programs has begun
Registration for AlchemistX Accelerator and Silicon Valley Residency programs for startups has begun. Startups selected for the program will have the opportunity to participate in the leading Alchemist Accelerator program focused on B2B and live in Silicon Valley for up to 5 months.
These programs are organized in cooperation with Alchemist Accelerator, Astana Hub, Silkroad Innovation Hub and with the support of MCRIAP, World Bank and FPIP project.
This 5-month trip will help high-potential startups from Central Asia and neighboring regions enter the US market. The program will be held in Silicon Valley, California, with face-to-face and online workshops and meetings. Startups from Azerbaijan, Georgia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Mongolia, Tajikistan, Turkmenistan, Turkey, Uzbekistan can apply for participation in the program. Requirements:
- B2B focus, 5 months commitment to the program, existing customer base, fluent in English, legal entity registered under the laws of Kazakhstan