Aleph Group biznesini genişləndirərək Azərbaycan bazarına daxil olur
Şirkət regionda rəqəmsal reklam bazarının böyüməsini əhəmiyyətli dərəcədə artırmağı və yerli reklamverənlərə beynəlxalq marketinq təcrübəsi gətirməyi hədəfləyir.
Qlobal rəqəmsal mütəxəssislər və texnoloji həllər şəbəkəsi olan Aleph Bakıda yerli nümayəndəlik açaraq Azərbaycan bazarına daxil olduğunu elan edib. Bu, Azərbaycandan olan reklamverənlər, qlobal brendlərlə və Azərbaycan auditoriyası arasında daha da sıx əlaqəni təmin edir. Aleph dünyada Amazon, Meta, Spotify, TikTok, X (keçmiş Twitter) və digər aparıcı media platformalarında reklam imkanlarını təklif edir və Azərbaycandan olan şirkətlər, kiçik və orta bizneslər üçün qlobal reklam imkanlarını genişləndirmək üzərində çalışır. Aleph Group-in qlobal yanaşması sayəsində reklamçılar rəqəmsal reklam sahəsində Aleph-in qabaqcıl qlobal təcrübəsindən yararlanaraq rəqəmsal marketinq investisiyalarını optimallaşdıra biləcəklər.
Aleph Group-un regional idarəedici direktoru Sergey Dovedov bu hadisəni belə şərh etdi:“Azərbaycanda ofisin açılması “rəqəmsal reklamı hamı üçün əlçatan etmək” missiyamızı dəstəkləyir. Yerli bazarda təmsil olunmağımız ölkədəki reklamverənlərə bütün regionda müasir reklama olan artan tələbatı ödəməyə kömək edəcəkdir. Ölkə menecerimiz Tural Kərimov reklam sferasında aparıcı peşəkarlardan biridir, komandamız isə bazarı yaxşı tanıyan, diqqətlə seçilmiş ekspertlərdən təşkil olunub. . Biz regional mövqeyimizi möhkəmləndiririk və oflayn ÜDM-dən onlayn ÜDM-ə keçidi dəstəkləmək və bununla da ekosistemin rəqəmsallaşmasını sürətləndirmək üçün Bakıda olmaqdan məmnunuq”.
Tural Kərimov Aleph Group-un Azərbaycandakı nümayəndəliyinin ölkə meneceri təyin edilib. O, reklam sənayesində 15 illik təcrübəyə malikdir. Aleph Group-a keçməzdən əvvəl o, beynəlxalq reklam agentliklərində və iri şirkətlərdə müxtəlif vəzifələrdə çalışmış və onların marketinq səylərinin inkişafına əhəmiyyətli töhfələr vermişdir. Onun karyerası rəqəmsal marketinq komandalarına rəhbərlik etmək, məhsul inkişafına nəzarət etmək və öz agentliyini qurmaqdan ibarət olmuşdur ki, bu da ona müxtəlif sektorlarda dəyərli təcrübə qazanmasına imkan vermişdir.
Aleph Group Azərbaycanın ölkə meneceri Tural Kərimovdan sitat.“Aleph-ə qoşulmaq, yerli reklamverənlərə və brendlərə rəqəmsal reklamın sonsuz imkanlarından uğurla istifadə etməkdə kömək etmək sevindiricidir. Şirkətimiz inkişaf etməkdə olan bazarlarda dəyərli müştərilərimizə ekspert bilikləri, kampaniya məsləhətləri və kredit anderraytinqi təmin edərək onların rəqəmsal inkişafını dəstəkləyir. Biz Azərbaycanı həlledici bazar hesab edir, bütün seqmentlərdən olan reklamverənlərlə işləməyi və onlara yerli dəstək göstərməyi səbirsizliklə gözləyirik.”
Aleph Group haqqında
Aleph 140-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərən, 26 000-dən çox reklamvereni 3 milyarddan çox istehlakçı ilə əlaqələndirən, rəqəmsal ekosistemin inkişafını təmin edən qlobal rəqəmsal mütəxəssislər və texnologiya yönümlü həllər şəbəkəsidir.
60-dan çox aparıcı rəqəmsal media platforması ilə satış tərəfdaşlığı sayəsində (TikTok, X,Microsoft, Google və başqaları daxil olmaqla) Aleph, yerli həllər ilə patentləşdirilmiş texnologiyaları quraraq və təchiz edərək, sənaye və platforma mütəxəssislərindən ibarət yerli komandalar təklif edib, az xidmət göstərilən bazarlarda müəssisələrə və icmalara güc verir.
Aleph-in ən yaxşı təhsil platforması olan Digital Ad Expert ən yüksək səviyyəli təlim proqramları təqdim etməyə həsr olunmuşdur. Fərdi şəxslər üçün sertifikatlar və müəssisələr və hökumətlər üçün xüsusi hazırlanmış həllər təklif edən Digital Ad Expert hamı üçün hərtərəfli və effektiv təhsil təşəbbüslərini təmin edir.
Aleph rabitə və maarifləndirməkdən əlavə, Aleph Payments vasitəsilə trans sərhəd ödənişlərini və kredit anderraytinqini də asanlaşdırır. Məqsədimiz texnologiyalar aləmini iqtisadi inkişafa və hamı üçün fürsətlərə təkanverici qüvvə etməkdir.

Aleph Group expands its business and enters the Azerbaijani market
The company aims to significantly increase the growth of the digital advertising market in the region and bring international marketing expertise to local advertisers.
Aleph, a global network of digital specialists and technological solutions, has announced its entry into the Azerbaijani market by opening a local office in Baku. This ensures an even closer connection between advertisers from Azerbaijan, global brands and the Azerbaijani audience. Aleph offers advertising opportunities on Amazon, Meta, Spotify, TikTok, X (formerly Twitter) and other leading media platforms around the world and is working to expand global advertising opportunities for companies and small and medium businesses from Azerbaijan. Thanks to Aleph Group's global approach, advertisers will be able to optimize their digital marketing investments by leveraging Aleph's leading global expertise in digital advertising.
Sergey Dovedov, regional managing director of Aleph Group, commented on this event: "Opening an office in Azerbaijan supports our mission of "making digital advertising accessible to everyone". Our presence in the local market will help advertisers in the country meet the growing demand for modern advertising across the region. Our country manager, Tural Karimov, is one of the leading professionals in the advertising sphere, and our team is made up of carefully selected experts who know the market well. . We are strengthening our regional position and we are happy to be in Baku to support the transition from offline GDP to online GDP, thereby accelerating the digitization of the ecosystem."
Tural Karimov was appointed the country manager of Aleph Group's representative office in Azerbaijan. He has 15 years of experience in the advertising industry. Prior to joining Aleph Group, he held various positions in international advertising agencies and major companies, contributing significantly to the development of their marketing efforts. His career has included leading digital marketing teams, overseeing product development and building his own agency, which has allowed him to gain valuable experience in various sectors.
A quote from Tural Karimov, Country Manager of Aleph Group Azerbaijan. Our company supports our valued clients in emerging markets in their digital development by providing expert knowledge, campaign advice and credit underwriting. We consider Azerbaijan a crucial market and look forward to working with and supporting local advertisers from all segments."
About Aleph Group
Aleph is a global network of digital experts and technology-focused solutions, operating in more than 140 countries, connecting more than 26,000 advertisers with more than 3 billion consumers, enabling the development of the digital ecosystem.
Through sales partnerships with more than 60 leading digital media platforms (including TikTok, X, Microsoft, Google, and others), Aleph offers local teams of industry and platform experts, building and equipping patented technologies with local solutions, and underserved empowers businesses and communities in markets.
Digital Ad Expert, Aleph's premier educational platform, is dedicated to providing top-notch training programs. Offering certifications for individuals and tailor-made solutions for businesses and governments, Digital Ad Expert provides comprehensive and effective educational initiatives for all.
In addition to communication and awareness, Aleph also facilitates cross-border payments and credit underwriting through Aleph Payments. Our goal is to make the world of technology a driving force for economic growth and opportunity for all.