Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) kiber təhlükəsizlik sahəsində yeni təcrübə proqramına start verdiyini elan edib. Şirkətdən verilən məlumata görə, proqram “Offensive Security” və “Penetration Testing” istiqamətində karyera qurmaq istəyən tələbə və məzunlar üçün nəzərdə tutulub.
6 ay davam edəcək və ödənişli əsasda təşkil olunan proqram çərçivəsində iştirakçılar veb tətbiqlərin və şəbəkələrin test edilməsi, OSINT araşdırmaları və Linux mühitində praktiki biliklər əldə edəcəklər. Təcrübə yarımştat və ya tam ştat qrafiki ilə keçiriləcək.
Namizədlərdən informasiya təhlükəsizliyi üzrə baza biliklər, Linux və Nmap, Burp Suite kimi alətlərlə ilkin tanışlıq, ən azı B2 səviyyəsində ingilis dili və Python və ya Bash üzrə skript yazmaq bacarığı tələb olunur.
Qeyd edək ki, proqram iştirakçılara real mühitdə təhlükəsizlik testləri aparmaq və peşəkar komandadan öyrənmək imkanı yaradacaq. Müraciət etmək istəyənlər CV-lərini [email protected] elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər.

Azerbaijan Airlines (AZAL) has announced the launch of a new internship program in the field of cybersecurity. According to the company, the program is designed for students and graduates who want to build a career in the areas of “Offensive Security” and “Penetration Testing”.
Within the framework of the 6-month paid program, participants will gain practical knowledge in testing web applications and networks, OSINT research, and Linux environments. The internship will be held on a part-time or full-time schedule.
Candidates are required to have basic knowledge of information security, initial familiarity with tools such as Linux and Nmap, Burp Suite, at least B2 level English and the ability to write scripts in Python or Bash.
It should be noted that the program will provide participants with the opportunity to conduct security tests in a real environment and learn from a professional team. Those who wish to apply can send their CVs to [email protected].