Azərbaycan beynəlxalq oyun tərtibatı təşkilatının nəzərindədir
“IGDA (International Game Developers Association)” - dünyanın ən böyük və nüfuzlu oyun tərtibatı təşkilatı Azərbaycan bölməsinin rəhbəri İlqar Əlirzayev haqqında xüsusi paylaşım edib. Bu paylaşım ölkəmizin oyun sənayesinin beynəlxalq arenada tanınması baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Qeyd edək ki, 1994-cü ildə təsis edilən “IGDA” assosiyasiyası qlobal oyun sənayesində aparıcı qeyri-kommersiya təşkilatı olaraq fəaliyyət göstərir. Təşkilat dünya miqyasında oyun tərtibatçılarının peşəkar inkişafını dəstəkləyir, onların hüquqlarını müdafiə edir və oyun sənayesinin inkişafına töhfə verir.
Təşkilatın rəsmi sosial media hesabında paylaşılan məlumatda İlqar Əlirzayevin son 4 il ərzində kart və masa oyunları, mobil, PC, web3 və "metaverse" layihələri üzərində çalışdığı vurğulanıb. Paylaşımda oyun dizayneri İlqar Əlirzayevin “IGDA”-nın dəstəyi ilə yerli oyun tərtibatçıları icmasının inkişafına və onların müxtəlif resurslarla təmin edilməsinə nail olduğunu qeyd edib.
“IGDA” kimi nüfuzlu təşkilatın Azərbaycanda olan nümayəndəliyinin fəaliyyətini vurğulaması Azərbaycanın qlobal oyun sənayesində artan rolunun və inkişafının göstəricisidir.

Azerbaijan is considered by the international game development organization
"IGDA (International Game Developers Association)" - the world's largest and most influential game development organization, made a special announcement about the head of the Azerbaijan branch, Ilgar Alirzayev. This sharing is important in terms of recognition of the game industry of our country in the international arena.
It should be noted that "IGDA" association, founded in 1994, operates as a leading non-profit organization in the global gaming industry. The organization supports the professional development of game developers worldwide, protects their rights and contributes to the development of the game industry.
In the information shared on the official social media account of the organization, it was emphasized that Ilgar Alirzayev has been working on card and board games, mobile, PC, web3 and "metaverse" projects for the past 4 years. In the sharing, game designer Ilgar Alirzayev noted that with the support of "IGDA" he succeeded in developing the community of local game developers and providing them with various resources.
Emphasizing the activities of the representative office of a prestigious organization like "IGDA" in Azerbaijan is an indicator of the growing role and development of Azerbaijan in the global gaming industry.