Azərbaycan-Fransız Universitetində “Demo Day” tədbiri keçirilib
Fevralın 2-də Azərbaycan-Fransız Universitetinin Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzində “Demo Day” tədbiri keçirilib. Tədbirdə IGNITE inkubasiya proqramını uğurla bitirən altı startap komandası (“BronKing”, “Bron.”, “Connectify”, “KingJob”, “Bonjur” və “Eathanos”) innovativ ideyalarını və ilkin məhsullarını jüri üzvlərinə, potensial investorlara və partnyorlara təqdim ediblər.
Startapçılar təqdimatlarını başa vurduqdan sonra jüri üzvlərinin suallarını cavablandırıblar. Münsiflər heyətinin üzvləri təqdimatlar və sual-cavab əsasında startapları qiymətləndiriblər və iki qalib müəyyən ediblər.
Tədbirin sonunda qalib startapların adları açıqlanıb. Birinci yerə “Bron.”, ikinci yerə isə “Eathanos” startapı çıxıb. Hər iki startap 5000 manat məbləğində ilkin toxum investisiya əldə edib.
Qeyd edək ki, IGNITE inkubasiya proqramı Azərbaycan-Fransız Universitetinin Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilən və ideya mərhələsindən minimum həyat qabiliyyətli məhsul mərhələsinə qədər yüksəlmək istəyən startaplar üçün nəzərdə tutulan üç aylıq bir proqramdır.
Azərbaycan-Fransız Universitetinin Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzinin həyata keçirdiyi proqramlardan xəbərdar olmaq və müraciət etmək üçün mərkəzin instaqram hesabını izləyin.

"Demo Day" event was held at Azerbaijan-French University
On February 2, the "Demo Day" event was held at the Entrepreneurship and Innovation Center of the Azerbaijan-French University. At the event, six startup teams ("BronKing", "Bron.", "Connectify", "KingJob", "Bonjur" and "Eathanos") that successfully graduated from the IGNITE incubation program presented their innovative ideas and initial products to the jury members, potential investors and partners.
After the startups finished their presentations, they answered the questions of the jury members. Jury members evaluated the startups based on presentations and Q&A and selected two winners.
At the end of the event, the names of the winning startups were announced. "Bron" took the first place, and "Eathanos" took the second place. Both startups received initial seed investment of 5,000 manats.
It should be noted that the IGNITE incubation program is a three-month program implemented by the Center for Entrepreneurship and Innovation of the Azerbaijan-French University and intended for startups that want to rise from the idea stage to the minimum viable product stage.
Follow the center's Instagram account to be aware of the programs implemented by the Center for Entrepreneurship and Innovation of Azerbaijan-French University and to apply.