Azərbaycan ilk dəfə "Game Jam Plus" oyun tərtibatı marafonuna ev sahibliyi etdi
18-20 oktyabr 2023-cü il tarixlərində "Gamepons" və "IGDA Azərbaycan"ın təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin və Yaradıcı Mərkəzin dəstəyi ilə beynəlxalq səviyyədə tanınan oyun tərtibatı marafonu "Game Jam Plus" ilk dəfə olaraq ölkəmizdə keçirildi. Tədbirdə 18 komanda qeydiyyatdan keçmiş, onlardan 14-ü fiziki şəkildə iştirak etmişdir. 50-dən artıq iştirakçının təmsil olunduğu 14 komanda 48 saat ərzində hazırladıqları oyun layihələrini münsiflər heyətinə təqdim etdilər. Yarışmanın yekununda ilk üç yeri tutan komandalar aşağıdakı kimi müəyyən edilmiş və mükafatlarla təltif olunmuşdur:
1-ci yer: Starlight
2-ci yer: BGAI Tech
3-cü yer: Haloverse
Bütün iştirakçı və qalibləri təbrik edirik! Sizləri də Gamepons-un gələcək tədbirlərində və layihələrində görməyi səbirsizliklə gözləyirik!

Azerbaijan hosted the game development marathon "Game Jam Plus" for the first time
On October 18-20, 2023, the internationally recognized game development marathon "Game Jam Plus" was held for the first time in our country, organized by "Gamepons" and "IGDA Azerbaijan", with the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the Creative Center. 18 teams were registered in the event, 14 of them physically participated. 14 teams represented by more than 50 participants presented their game projects to the jury within 48 hours. At the end of the competition, the teams that took the first three places were determined and awarded prizes as follows:
1st place: Starlight
2nd place: BGAI Tech
3rd place: Haloverse
Congratulations to all participants and winners! We look forward to seeing you at future Gamepons events and projects!