Azərbaycan startapı ən yaxşı startaplar siyahısında
Azərbaycanlı gənclər tərəfindən qurulmuş “Unibroad” təhsil platforması dünyanın ən yaxşı təhsil startapları arasında yarımfinalda qalib olaraq London şəhərində “Microsoft”, “Meta”, “Samsung” kimi şirkətlərin məhsulları ilə birgə sərgilənib.
Bu barədə “Unibroad” təhsil platformasından məlumat verilib. Bildirilib ki, startap öz uğurunu davam etdirərək “DOHE GLOBAL” təhsil startapları ekosisteminin layihə portfelinə seçilib. Sinqapur, Filippin və Avropada fəaliyyət göstərən “DOHE GLOBAL” təhsil sahəsində ən uğurlu layihələri seçməklə 20 həftəlik təlim proqramından sonra startapı investisiya mərhələsinə çatdırır və təhsil sahəsində bir çox yenilikləri dəstəkləyir.
Qeyd edək ki, 2022-ci ildən qlobal startap kimi bazara daxil olan və azərbaycanlı gənclər tərəfindən qurulmuş “Unibroad” təhsil platforması dünyanın 600-dən çox universiteti ilə birbaşa müqaviləsi olan və tələbələr üçün tamamilə ödənişsiz əsaslarla xidmət göstərən startapdır. Startapın əsas hədəfi gənclər üçün təhsili əl çatan və sərhədsiz etməkdir. “Unibroad”, eyni zamanda, Azərbaycanda KOBİA tərəfindən rəsmi startap şəhadətnaməsi almış platformadır.

Azerbaijan startup in the list of the best startups
"Unibroad" educational platform, established by Azerbaijani youth, won the semi-final among the world's best educational startups and was exhibited together with the products of companies such as "Microsoft", "Meta", and "Samsung" in London.
This was reported from the "Unibroad" educational platform. It was reported that the startup continued its success and was selected for the project portfolio of the "DOHE GLOBAL" education startup ecosystem. DOHE GLOBAL, operating in Singapore, the Philippines and Europe, selects the most successful projects in the field of education, brings the startup to the investment stage after a 20-week training program, and supports many innovations in the field of education.
It should be noted that the "Unibroad" educational platform, which entered the market as a global startup from 2022 and was founded by Azerbaijani youth, is a startup that has direct contracts with more than 600 universities of the world and provides services for students on a completely free basis. The main goal of the startup is to make education accessible and borderless for young people. "Unibroad" is also a platform that has received an official start-up certificate from KOBIA in Azerbaijan.