Azərbaycanın uğurlu startapı Türkiyədə növbəti mükafatı qazandı
Türkiyənin qabaqcıl şirkətlərindən olan MediaMarkt və Tenity tərəfindən keçirilən nüfuzlu "MediaMarkt Startup Challange" yarışmasında iştirak edən Corpowid yekun nəticədə 2-ci yerə layiq görülmüşdür. Google, Index Grup, BNP Paribas Cardif və digər nüfuzlu şirkətlərin olduğu jüri heyəti tərəfindən dəyərləndirilən şirkətin göstərdiyi xidmətlər yüksək qiymətləndirilmişdir. Tədbir zamanı Türkiyənin bir sıra iri şirkətləri ilə əməkdaşlıqla bağlı razılıq əldə olunmuşdur.
Corpowid rəqəmsal müyəssərlik həlləri təqdim edən texnologiya startup şirkətidir. Hazırda dünyada 1 milyarddan çox insan üçün dünya internet resurslarının 96%-i əlçatan deyildir. Şirkətin təqdim etdiyi süni intellektlə dəstəklənən xüsusi proqram təminatı istənilən internet saytına asanlıqla inteqrasiya olunur və saytları görmə, eşitmə, disleksiya, epilepsiya, Parkinson, koqnitiv motor xəstəlikləri və yaşa bağlı digər məhdudiyyətləri olan şəxslər üçün əlçatan edir.
Şirkət fəaliyyətinə 2024-cü ildə başlamış və artıq 5 ölkədə 100-dən artıq müştəriyə xidmət göstərməkdədir. Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi tərəfindən keçirilən nüfuzlu IDDA Awards-da İlin Kəşfi nominasiyasında qalib olmuş və Netty 2024 Milli İnternet Mükafatının Sosial Məsuliyyət və Cəmiyyət kateqoriyasını qazanmış, İstanbul Teknik Universiteti tərəfndən keçiriən Türkiyənin ən böyük innovasiya tədbirində 7400 startup arasında 7-ci yerə layiq görülmüşdür.

21 January 2025 15:03
Corpowid, which participated in the prestigious "MediaMarkt Startup Challange" competition held by Turkey's leading companies MediaMarkt and Tenity, was awarded 2nd place in the final results. The services provided by the company, which were evaluated by the jury consisting of Google, Index Grup, BNP Paribas Cardif and other prestigious companies, were highly appreciated. During the event, agreements were reached on cooperation with a number of large Turkish companies.
Corpowid is a technology startup company that provides digital accessibility solutions. Currently, 96% of the world's internet resources are inaccessible to more than 1 billion people in the world. The special software provided by the company, supported by artificial intelligence, is easily integrated into any website and makes websites accessible to people with vision, hearing, dyslexia, epilepsy, Parkinson's, cognitive motor diseases and other age-related limitations.
The company started its activities in 2024 and already serves more than 100 customers in 5 countries. It won the Discovery of the Year nomination at the prestigious IDDA Awards held by the Innovation and Digital Development Agency of the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan, and won the Social Responsibility and Society category of the Netty 2024 National Internet Award, and was awarded 7th place among 7,400 startups at Turkey's largest innovation event held by Istanbul Technical University.