Azərbaycanlı startaplar üçün Silikon Vadisində böyük fürsət
Hero Training Draper Universitetinin Silikon Vadisi kampusunda keçirilən beş həftəlik unikal akselerator proqramıdır. Bu proqram iştirakçılara ideyalarını uğurlu startaplara çevirmək üçün zəruri bilik və bacarıqları aşılayır. Təcrübəli texnologiya sahibkarları, vençur investorları və sənaye ekspertlərinin mentorluğu altında iştirakçılar layihələrini yüksəltmək imkanı əldə edəcəklər. Xüsusilə, Tesla-nın təsisçisi və CEO-su Elon Musk, proqramın əvvəlki çıxışçılarından biri olub.
"Proqram Qazaxıstan, Azərbaycan, Gürcüstan, Qırğız Respublikası, Monqolustan, Tacikistan, Türkiyə və Özbəkistandan MVP mərhələsində və ya daha irəlidə olan texnologiya layihələri üçün açıqdır. İştirak etmək üçün startaplar Qazaxıstanda qanuni qeydiyyatdan keçmiş olmalı və etibarlı ABŞ vizasına sahib olmalı və ya viza müraciətini təqdim etmiş olmalıdırlar. Bundan əlavə, iştirakçılar proqramda daxil edilməyən xərcləri, məsələn, səyahət, yemək, viza xərcləri, sığorta və iştirak haqqını özləri qarşılamaq məcburiyyətindədirlər".
Seçilən 10 ən yaxşı startap Silikon Vadisinə səyahət edəcək və dünyanın aparıcı innovasiya mərkəzlərindən birində yaşamaq və işləmək imkanı əldə edəcək.
Hero Training proqramı ABŞ bazarına daxil olmaq istəyən startaplar üçün misilsiz dəstək təklif edir. Proqram çərçivəsində təlim seminarları və pitch sessiyaları təşkil olunur, iştirakçılar bazar araşdırması, məhsul inkişafı və maliyyə planlaşdırması sahələrində bacarıqlarını inkişaf etdirəcəklər.
Proqram həmçinin texnologiya sahibkarlığı, vençur kapitalı bazarı və əlaqəli sahələrdə geniş təcrübəyə malik spikerlərdən fərdi konsultasiyalar və ekspert qiymətləndirmələri təklif edir. Sənaye liderləri satış strategiyaları, biznes proseslərinin optimallaşdırılması və müştəri qazanma haqqında dəyərli fikirlərini bölüşəcəklər. Bu dəstək, startapların ABŞ bazarına effektiv uyğunlaşmasına və daha yüksək səviyyədə potensialını açmasına imkan verəcəkdir.
Draper Ekosistemi istedad, ekspertlər və investorlar arasında əlaqələrin qurulması üçün unikal yanaşmadır. Bu ekosistem innovasiyaları dəstəkləmək üçün qabaqcıl resurslar və mentorlar, sənaye ekspertləri, korporativ tərəfdaşlar və investorların misilsiz şəbəkəsinə çıxış təmin edir. Bu ekosistemin əsas hissələrindən biri olan Draper Universiteti, ABŞ-ın ən məşhur vençur kapitalistlərindən biri olan Tim Draper tərəfindən təsis edilmişdir.
Keçən il, Qazaxıstan, Qırğız Respublikası, Monqolustan və Türkiyədən olan 15 IT startapın təsisçiləri Hero Training proqramı çərçivəsində təlim keçdilər.
Hero Training proqramı haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək və müraciət etmək üçün bu linkə keçid edə bilərsiniz.

Great opportunity for Azerbaijani startups in Silicon Valley
Hero Training is a unique five-week accelerator program held at Draper University's Silicon Valley campus. This program equips participants with the necessary knowledge and skills to turn their ideas into successful startups. Under the mentorship of experienced technology entrepreneurs, venture investors and industry experts, participants will have the opportunity to scale their projects. Notably, Tesla founder and CEO Elon Musk has been one of the program's previous speakers.
"The program is open to technology projects at the MVP stage or beyond from Kazakhstan, Azerbaijan, Georgia, the Kyrgyz Republic, Mongolia, Tajikistan, Turkey and Uzbekistan. To participate, startups must be legally registered in Kazakhstan and hold a valid US visa or submit a visa application In addition, participants must cover expenses not included in the program, such as travel, food, visa costs, insurance and participation fees.
The top 10 selected startups will travel to Silicon Valley and have the opportunity to live and work in one of the world's leading innovation centers.
Hero Training offers unparalleled support for startups looking to enter the US market. Training seminars and pitch sessions are organized within the program, participants will develop their skills in market research, product development and financial planning.
The program also offers one-on-one consultations and expert assessments from speakers with extensive experience in technology entrepreneurship, venture capital markets and related fields. Industry leaders will share valuable insights on sales strategies, business process optimization and customer acquisition. This support will allow startups to effectively adapt to the US market and unlock their potential at a higher level.
The Draper Ecosystem is a unique approach to building relationships between talent, experts and investors. This ecosystem provides access to advanced resources and an unparalleled network of mentors, industry experts, corporate partners and investors to support innovation. Draper University, one of the main parts of this ecosystem, was founded by Tim Draper, one of the most famous venture capitalists in the United States.
Last year, 15 IT startup founders from Kazakhstan, Kyrgyz Republic, Mongolia and Turkey were trained within the Hero Training program.