“Azercell”  “GSMA M360 EURASIA” tədbirinə ev sahibliyi edəcək
“Azercell Telekom” MMC Bakıda ikinci dəfə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən “GSMA M360 Eurasia 2024” konfransının baş sponsoru qismində çıxış edir. Ötən il olduğu kimi, bu il də konfrans telekommunikasiya və rəqəmsal texnologiyalar sahəsində çalışan aparıcı ekspertləri, eləcə də region üzrə tənzimləyici qurumların nümayəndələrini öz ətrafında toplayacaq. Tədbir çərçivəsində sənayenin rəqəmsallaşma prosesinə birbaşa təsiri, onun innovasiya və tərəqqi üçün yaratdığı yeni perspektivlər haqqında danışılacaq.
“Yüksək sürətlə irəliləyən elmi-texnoloji inkişaf, bir çox sahələrdə proseslərin avtomatlaşdırılması davamlı inkişaf üçün sərhədsiz imkanlar vəd edir. Bu gün Azercell-in lider mobil operator mövqeyində qərarlaşması bizi ölkənin rəqəmsal ekosisteminin formalaşması prosesinin aparıcı qüvvələrindən birinə çevirir. Bu bizim üçün böyük məsuliyyət deməkdir”, - deyə “Azercell”in prezidenti Zərinə Zeynalova bildirib. “Biz “GSMA M360” kimi nüfuzlu beynəlxalq tədbirə Bakıda ev sahibliyi etməkdən qürur duyuruq. İnanırıq ki, konfrans davamlı gələcəyin qurulmasına öz töhfəsini verəcək, bu mövzuda aparılan müzakirələr və yeni tərəfdaşlıqlar üçün uğurlu platforma rolunu oynayacaq”.
Konfransın açılış günündə rəqəmsal dövrün transformasiya gücü, eləcə də MDB ölkələri və qonşu regionlarda davam edən bu keçidin daha da sürətləndirilməsi yolları müzakirə ediləcək. Əsas mövzular arasında generativ süni intellekt (Generative AI) və Rəqəmsal DNT (Digital DNA) yer alır. Tədbirin ikinci günündə ətraf mühit, sosial və idarəetmə (ESG) prinsipləri gündəmə gətiriləcək. COP29 ərəfəsində rəqəmsallaşma prosesinin və iqlim fəaliyyətinin bir-birinə təsiri, dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə çatmaq üçün tətbiq olunan texnoloji yeniliklər barədə danışılacaq. Daha sonra sənaye liderləri yeni nəsil şəbəkələr və kibertəhlükəsizlik kimi mövzular ətrafında müzakirələr aparacaqlar.
Qeyd edək ki, ötən il tədbirə 29 fərqli ölkədən iştirakçılar qatılmışdır ki, onlardan 30 %-i müxtəlif şirkət və qurumların rəhbərləri, 45 %-i isə qeyri-telekommunikasiya sahəsində çalışan iştirakçılar təşkil edirdi. Bu il də tədbirin eyni miqyasda auditoriya toplaması gözlənilir.
Mayın 15-16-da “JW Mariott Absheron Baku” mehmanxanasında baş tutacaq bu tədbirdə iştirak etmək üçün GSMA M360 Eurasia səhifəsində onlayn qeydiyyatdan keçmək olar.

"Azercell" will host the "GSMA M360 EURASIA" event
"Azercell Telecom" LLC acts as the main sponsor of the "GSMA M360 Eurasia 2024" conference held in Baku for the second time with the support of the Ministry of Digital Development and Transport. As last year, this year the conference will gather leading experts working in the field of telecommunications and digital technologies, as well as representatives of regional regulatory bodies. The event will talk about the direct impact of the industry on the digitalization process, the new perspectives it creates for innovation and progress.
"High-speed scientific and technological development, automation of processes in many areas promise unlimited opportunities for sustainable development. Today, Azercell's position as a leading mobile operator makes us one of the leading forces in the process of forming the country's digital ecosystem. This is a great responsibility for us," said Zarina Zeynalova, president of Azercell. "We are proud to host such a prestigious international event as "GSMA M360" in Baku. We believe that the conference will contribute to building a sustainable future, and will serve as a successful platform for discussions and new partnerships on this topic."
On the opening day of the conference, the transformational power of the digital era will be discussed, as well as ways to further accelerate this ongoing transition in the CIS countries and neighboring regions. Key topics include Generative AI and Digital DNA. Environmental, social and governance (ESG) principles will be discussed on the second day of the event. On the eve of COP29, the interaction of the digitalization process and climate action will be discussed, as well as the technological innovations applied to achieve the sustainable development goals. Later, industry leaders will discuss topics such as next-generation networks and cybersecurity.
It should be noted that last year participants from 29 different countries attended the event, 30% of them were heads of various companies and institutions, and 45% were participants working in the non-telecommunications field. This year, the event is expected to gather an audience on the same scale.
To participate in this event, which will take place on May 15-16 at the JW Mariott Absheron Baku hotel, you can register online on the GSMA M360 Eurasia page.