Azercell "akart"ın bütün hüquqlarını bu şirkətə ötürür
"Azercell Telekom" MMC təqdim etdiyi akart xidməti ilə əlaqədar bütün mülkiyyət və müəllif hüquqlarını, o cümlədən müştərilərə aid hesablar, həmin hesablar üzrə tarixçə, müştəri balansları, xidmət haqqı ödənişləri, keşbek qaytarılması, hesablar üzrə bütün digər məlumat və həyata keçirilən əməliyyatlar, həmçinin hazıradək və gələcəkdə həmin xidmət üzrə müştərilərin yaranacaq hər hansı borc öhdəliklərinə dair tələblər üzrə bütün hüquqlarını "A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə ötürür.
Tech.az Media xəbər verir ki, bununla bağlı müvafiq qərar imzalanıb. Qeyd edilib ki, sözügedən qərar sentyabrın 5-dən etibarən qüvvəyə minəcək.
"Azercell Telekom"un törəmə müəssisəsi olan "A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı" cari ilin mayın 16-da Mərkəzi Bankı tərəfindən verilmiş lisenziya əsasında elektron pulu emissiya və elektron pul ilə əlaqəli ödəniş əməliyyatlarını icra etmək, eyni zamanda lisenziyasında nəzərdə tutulduğu halda digər ödəniş xidmətlərini həyata keçirmək hüququna malikdir.
Göstərilən tarixədək "Azercell Telekom"a müraciət edib akart xidmətindən imtina etməyən müştərilər "A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı" tərəfindən eyni əlverişli şərtlər ilə təqdim edilən akart xidmətindən yararlanmağa davam edə biləcəklər.

Azercell transfers all rights of "akart" to this company
"Azercell Telekom" LLC reserves all property and copyrights related to the card service provided by it, including accounts belonging to customers, history of those accounts, customer balances, service fee payments, cashback returns, all other information and transactions carried out on accounts, as well as until now and transfers all rights to "A-Solutions Electronic Money Organization" Limited Liability Company for any debt obligations arising from customers for that service in the future.
Tech.az Media informs that a corresponding decision has been signed in this regard. It was noted that the mentioned decision will enter into force from September 5.
"A-Solutions Electronic Money Organization", a subsidiary of "Azercell Telekom" based on the license issued by the Central Bank on May 16 of the current year, issues electronic money and executes payment operations related to electronic money, as well as other payment services, if provided for in the license. has the right to exercise.
Customers who have not applied to "Azercell Telekom" and refused the card service by the specified date will be able to continue using the card service provided by "A-Solutions Electronic Money Organization" under the same favorable conditions.