04 Noyabr 2025 12:47
Vətən Müharibəsində qazanılmış Qələbənin 5-ci ildönümünə həsr edilmiş aksiyada “AzInTelecom” MMC-nin rəhbərliyi, əməkdaşları, o cümlədən hazırda şirkətdə çalışan Vətən Müharibəsi iştirakçıları iştirak ediblər.
Əvvəlcə əkin üçün təyin olunmuş ərazidə şəhidlərimizin xatirəsi 1 dəqiqəlik sükutla yad olunub, daha sonra aksiyaya start verilib. Aksiya çərçivəsində Ağdamın işğaldan azad edilmiş ərazisində ümumilikdə 500-dən çox şam ağacı əkilib. Daha sonra ilkin suvarma işi aparılıb, ağaclara aqrotexniki qulluq göstərilib.
Aksiyanın təşkil edilməsində məqsəd işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə yaşıllıq zolaqlarını artırmaq, ekoloji tarazlığı bərpa etmək və ekomədəniyyətin formalaşması prosesinə töhfə vermək olub.
Aksiya Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin və “Qayıdış könüllüləri”nin dəstəyi ilə həyata keçirilib.

04 November 2025 12:47
“AzInTelecom” LLC held a tree planting campaign in the liberated village of Khidirli in the Agdam region.
The management and employees of “AzInTelecom” LLC, as well as the participants of the Patriotic War currently working in the company, participated in the campaign dedicated to the 5th anniversary of the Victory in the Patriotic War.
First, the memory of our martyrs was commemorated with a minute of silence in the area designated for planting, and then the campaign started. As part of the campaign, more than 500 pine trees were planted in the liberated territory of Agdam. Then, initial irrigation was carried out and the trees were provided with agrotechnical care.
The purpose of organizing the campaign was to increase the green belts in our liberated territories, restore ecological balance, and contribute to the process of forming an eco-culture.
The campaign was carried out in the Agdam, Fuzuli, and Khojavend regions with the support of the Special Representation of the President of the Republic of Azerbaijan and the “Return Volunteers”.