14 Oktyabr 2024 13:04
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC “INMerge İnnovasiya Sammiti 2024”də stendlə çıxış edib.
10-11 oktyabrda Bakı Konqres Mərkəzində keçirilən sammitdə iştirakçılara “AzInTelecom”un innovativ xidmət və məhsulları barədə məlumat verilib. Stenddə yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri ilə görüşlər keçirilib, potensial tərəfdaşlıqlar müzakirə olunub.
Tədbirdə “AzInTelecom”un İdarə Heyətinin sədri Elxan Əzizov “Biznes innovasiyalarının idarəedilməsi” panelində çıxış edib. E.Əzizov çıxışında “AzInTelecom”un kiçik və orta bizneslərin, eləcə də startapların rəqəmsal texnologiyalar və “bulud” xidmətlərindən istifadəsinə daim dəstək göstərdiyini bildirib.
Çıxışda qeyd edilib ki, “AzInTelecom”un yeni istifadəyə verilmiş ictimai “bulud” xidməti və “SİMA İmza” rəqəmsal həllinin dövlət-özəl tərəfdaşlığında geniş istifadəsi bu dəstəyin bir nümunəsidir.
Qeyd edək ki, hər il təşkil olunan “INMerge Sammit” regionun ən böyük innovasiya tədbiri hesab olunur. Tədbirin məqsədi Azərbaycanın və regionun aparıcı təşkilatlarını və dövlət qurumlarını korporativ innovasiyalar ətrafında toplamaqdır.

"AzInTelecom" participated in "INMerge Innovation Summit 2024".
"AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport presented a stand at the "INMerge Innovation Summit 2024".
At the summit held on October 10-11 at the Baku Congress Center, the participants were informed about the innovative services and products of "AzInTelecom". Meetings with representatives of local and foreign companies were held at the stand, and potential partnerships were discussed.
At the event, Chairman of the Board of Directors of "AzInTelecom" Elkhan Azizov spoke at the "Management of Business Innovations" panel. In his speech, E. Azizov said that "AzInTelecom" constantly supports the use of digital technologies and "cloud" services by small and medium businesses, as well as startups.
It was noted in the speech that the newly launched public "cloud" service of "AzInTelecom" and the extensive use of the "SIMA Signature" digital solution in public-private partnership are an example of this support.
It should be noted that the annual INMerge Summit is considered the largest innovation event in the region. The purpose of the event is to gather the leading organizations and state institutions of Azerbaijan and the region around corporate innovations.