Bakıda GameSummit Baku 2024 tədbiri keçiriləcək!
İyunun 1-dən iyunun 2-dək Crystal Hall-da regionun ən böyük oyun festivalı olan GameSummit Baku 2024-ün keçirilməsi planlaşdırılır.
Tədbirdə ən müasir virtual reallıq və simulyasiyaya xüsusi diqqət yetiriləcək. Ən son oyun yenilikləri, yerli oyun tərtibatçılarının nailiyyətləri və qlobal eSports turniri də vurğulanacaq. Festival Biznes Günü, ESports Günü, həmçinin kosplay və konsertlərdən ibarət olacaq.
Ziyarətçilər NES, SEGA və PlayStation 1 kimi əfsanəvi konsollarnan retro oyunları oynayarkən keçmişin nostaljisini yaşamaq və virtual reallığa qərq olmaq imkanı əldə edəcəklər. GameSummit Baku 2024-də, həmçinin iştirakçıların iştirak edə biləcəyi kosplay yarışması keçiriləcək, iştrakçılar, oyun, anime və digər mediaya aid geyimlərini nümayiş edə biləcəklər.

GameSummit Baku 2024 will be held in Baku!
GameSummit Baku 2024, the region's largest game festival, is planned to be held in Crystal Hall from June 1 to June 2.
The event will focus on state-of-the-art virtual reality and simulation. The latest gaming innovations, achievements of local game developers and a global eSports tournament will also be highlighted. The festival will include Business Day, ESports Day, as well as cosplay and concerts.
Visitors will have the opportunity to experience the nostalgia of the past and immerse themselves in virtual reality while playing retro games from legendary consoles such as NES, SEGA and PlayStation 1. GameSummit Baku 2024 will also host a cosplay competition where participants will be able to showcase their costumes from games, anime and other media.