Bakıda icarəyə verilən velosipedlərin sayı 144 faiz artıb
Bakıda icarəyə verilən velosipedlərin sayı əhəmiyyətli dərəcədə artıb. Bu barədə məlumat Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) 2025-ci il üzrə hesabatında yer alıb.
Hesabatda bildirilir ki, 2024-cü ildə paytaxtda 900 velosiped icarəyə verildiyi halda, 2025-ci ildə bu rəqəm 2 200-ə yüksəlib. Nəticədə, velosipedlərin sayı 144 faiz artım göstərib.
Qeyd olunur ki, Bakıda velosipedlər “Apar” mobil tətbiqi vasitəsilə icarəyə götürülür. Artım şəhərdə alternativ və ekoloji nəqliyyat növlərinə marağın yüksəldiyini göstərir.

The number of bicycles for rent in Baku increased by 144 percent
The number of bicycles for rent in Baku has increased significantly. This information is contained in the report of the Azerbaijan Land Transport Agency (AYNA) for 2025.
The report states that while in 2024 900 bicycles were rented in the capital, in 2025 this figure increased to 2,200. As a result, the number of bicycles increased by 144 percent.
It is noted that bicycles in Baku are rented through the “Apar” mobile application. The increase indicates an increased interest in alternative and ecological modes of transport in the city.