Banka getmədən “SİMA İmza” ilə onlayn əmanət hesabı açın!
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza Yelo Bank-la yeni tərəfdaşlığa start verib.
Artıq bankın “Onlayn Əmanət” xidmətindən “SİMA İmza” vasitəsilə filiala getmədən yararlanmaq mümkündür. Müştərilər bir neçə dəqiqəyə “Yelo” mobil tətbiqində “Yelo Sabit” və “Yelo Yığım” əmanət məhsullarını əldə edə bilərlər. Xidmətdən istifadə zamanı heç bir fiziki sənəd tələb edilmir.
Əmanət məbləğini həm Yelo Bank-dan olan kart və ya cari hesabdan, həmçinin tətbiqə əlavə edilmiş digər bank kartlarının balansından köçürmək mümkündür. Müştəri tətbiqdə bütün mərhələləri tamamladıqdan sonra sənədləri “SİMA İmza” ilə imzalayaraq bütün prosesi tam onlayn şəkildə reallaşdırmış olur. Müraciət təsdiqləndikdən dərhal sonra əmanət hesabı aktivləşir. Bundan sonra müştərilər “Yelo” mobil tətbiqində qazancına 24/7 nəzarət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, bu, “SİMA İmza”nın Yelo Bank ilə ilk tərəfdaşlığı deyil. Daha əvvəlki (2022-ci ildə olan) tərəfdaşlığa əsasən Yelo Bank-ın müştəriləri “Yelo” mobil tətbiqində “SİMA İmza” ilə qeydiyyatdan keçə bilirlər.
“SİMA İmza”nı əldə etmək üçün heç yerə getməyə ehtiyac yoxdur. Sadəcə mobil telefona “SİMA İmza” tətbiqini yükləmək kifayətdir. Tətbiqdən istifadə vətəndaşlar üçün tam pulsuzdur. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

Open an online savings account with "SIMA Imza" without going to the bank!
SIMA, established by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, has launched a new partnership with Yelo Bank, a new generation digital signature.
It is now possible to use the bank's "Online Savings" service through "SIMA Signature" without going to a branch. Customers can purchase "Yelo Fixed" and "Yelo Savings" savings products in the "Yelo" mobile application in a few minutes. No physical documents are required while using the service.
It is possible to transfer the deposit amount both from a card or current account from Yelo Bank, as well as from the balance of other bank cards added to the application. After completing all stages in the application, the client signs the documents with "SIMA Signature" and completes the entire process online. The savings account is activated immediately after the application is approved. After that, customers can monitor their earnings 24/7 in the Yelo mobile application.
It should be noted that this is not the first partnership of "SIMA Imza" with Yelo Bank. According to the previous partnership (in 2022), Yelo Bank customers can register with "SIMA Signature" in "Yelo" mobile application.
You don't need to go anywhere to get "SIMA Signature". It is enough to download the "SIMA Signature" application to the mobile phone. Using the application is completely free for citizens. More detailed information about SIMA new generation digital signature can be obtained from the website www.sima.az and by contacting "157" Call Center.