Binance 2 milyard dollar dəyərində invesitisiya alıb
Dünyanın ən böyük kriptovalyuta birjalarından biri olan Binance Abu Dabi hökuməti tərəfindən dəstəklənən MGX investisiya şirkətindən 2 milyard dollar məbləğində rekord investisiya alıb. Bu, Binance-in aldığı ilk korporativ investisiya olmaqla yanaşı, kripto sektorunda indiyə qədər edilən ən böyük tək investisiya olaraq qeyd edilir.
İnvestisiya, sabitkoinlər (stablecoin) vasitəsilə həyata keçirilib, lakin hansı sabitkoinin istifadə edildiyi açıqlanmayıb. Bu addım Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) rəqəmsal aktivlər və kripto sənayesində qlobal mərkəzə çevrilmə məqsədini dəstəkləyir.
MGX süni intellekt və qabaqcıl texnologiyalara sərmayə qoyan bir investisiya şirkətidir və əvvəllər SoftBank, OpenAI və İlon Maskın xAI layihələrinə də investisiya edib. Bu yeni investisiya MGX-in blockchain texnologiyasına olan marağını və rəqəmsal maliyyə sahəsindəki transformasiyaedici potensialını göstərir.
Binance 2017-ci ildən fəaliyyət göstərir və hazırda dünyada 260 milyondan çox istifadəçiyə xidmət edir. Şirkət, həmçinin BƏƏ-də 1.000-ə yaxın işçiyə sahibdir. Bu investisiya, MGX-in blockchain-in cəmiyyət üzərindəki transformasiyaedici təsirini dəstəkləmə strategiyasının bir hissəsidir.
Binance-in CEO-su Richard Teng, MGX-in bu investisiyaının kripto sektoru və Binance üçün mühüm bir mərhələ olduğunu qeyd edərək, məqsədlərinin uyğunluq, təhlükəsizlik və istifadəçi qorunmasına fokuslanan daha inklüziv və davamlı bir ekosistem yaratmaq olduğunu bildirib.
Bu addım, həmçinin BƏƏ-nin kripto innovasiya mərkəzinə çevrilmə məqsədini və beynəlxalq şirkətləri cəlb etmək üçün əlverişli tənzimləmələr tətbiq etmə strategiyasını da əks etdirir.

Binance has received a $2 billion investment
One of the largest cryptocurrency exchanges in the world, Binance, has received a record $2 billion investment from MGX, an investment firm supported by the Abu Dhabi government. This marks Binance's first corporate investment and is also the largest single investment ever made in the crypto sector.
The investment was made through stablecoins, although the specific stablecoin used has not been disclosed. This move supports the United Arab Emirates' (UAE) goal of becoming a global hub for digital assets and the cryptocurrency industry.
MGX is an investment firm that invests in artificial intelligence and advanced technologies, and it has previously invested in projects like SoftBank, OpenAI, and Elon Musk's xAI. This new investment showcases MGX's interest in blockchain technology and its transformative potential in the digital finance sector.
Binance, operating since 2017, currently serves over 260 million users worldwide. The company also employs nearly 1,000 people in the UAE. This investment is part of MGX’s strategy to support the transformative impact of blockchain technology on society.
Binance CEO Richard Teng stated that this investment from MGX marks a significant milestone for both the crypto sector and Binance. He emphasized that their goal is to create a more inclusive and sustainable ecosystem focused on compliance, security, and user protection.
This move also reflects the UAE's strategy to become a crypto innovation hub and implement favorable regulations to attract international companies.