Bütün yerli icra hakimiyyəti orqanları Rəqəmsal Sənəd Dövriyyəsinə qoşuldu
13 may 2024-cü il tarixindən etibarən bütün yerli icra hakimiyyəti orqanları Rəqəmsal Sənəd Dövriyyəsi altsisteminə inteqrasiya olunub. Artıq 85 yerli icra hakimiyyəti orqanında sənəd mübadiləsi real vaxt rejimində və təhlükəsiz formada altsistem üzərindən aparılacaq. Bu inteqrasiya yerli icra hakimiyyəti orqanlarında inzibati prosesləri sadələşdirmək və əməliyyat səmərəliliyini artırmaq məqsədi daşıyır.
Qeyd edək ki, Rəqəmsal Sənəd Dövriyyəsi altsistemi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 1 avqust 2023-cü il tarixli, 2279 nömrəli Fərmanına əsasən İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA) tərəfindən hazırlanaraq istismara təqdim edilib. Bu günə qədər dövlət orqanları və tabeli alt qurumlar da nəzərə alınmaqla altsistemə  1100-dən çox qurum inteqrasiya olunub. Rəqəmsal Sənəd Dövriyyəsi altsistemindən istifadə etməklə qurumlar arasında ümumilikdə aylıq olaraq 500 mindən çox sənəd dövr edir. Bununla da sənəd mübadilələrinin səmərəliliyinin artırılması ilə yanaşı, kağızdan istifadə sayı da minimuma endirilir.

Another important step has been taken within the framework of transition to "paperless government".
Since May 13, 2024, all local executive authorities have been integrated into the Digital Document Circulation subsystem. Document exchange in 85 local executive authorities will be carried out in real time and in a secure form via the subsystem. This integration aims to simplify administrative processes and increase operational efficiency in local executive authorities.
It should be noted that the Digital Document Circulation subsystem was developed and put into operation by the Innovation and Digital Development Agency (IRIA) according to the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated August 1, 2023, No. 2279. To date, more than 1100 institutions have been integrated into the subsystem, including state bodies and subordinate sub-institutions. In total, more than 500,000 documents circulate between institutions using the Digital Document Circulation subsystem. In addition to increasing the efficiency of document exchanges, the number of paper usage is also minimized.