Bir ekosisteminə daxil olan aparıcı fintex şirkətlərindən olan “PashaPay” MMC-də rəhbər vəzifəyə yeni təyinat olub. Bank və maliyyə sahəsində 20 ildən artıq təcrübəyə malik Camal Tağıyev şirkətin İcraçı direktoru vəzifəsinə gətirilib.
Camal Tağıyev maliyyə xidmətləri, ödəniş sistemləri, rəqəmsal ödəniş həlləri və əməliyyat proseslərinin optimallaşdırılması istiqamətlərində geniş idarəetmə təcrübəsinə sahibdir. O, karyerası ərzində Kapital Bank və Xalq Bank kimi maliyyə institutlarında müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb.
Təyinatdan əvvəl Camal Tağıyev Bir ekosisteminin Ödənişlər biznesində Ödəniş əməliyyatları ofisinin rəhbəri vəzifəsini icra edirdi.
Təhsilinə gəlincə, o, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində İqtisadi kibernetika ixtisası üzrə bakalavr, İsveçrənin UBIS Universitetində isə Biznesin idarə edilməsi (MBA) ixtisası üzrə magistr dərəcəsi alıb.

PashaPay LLC, one of the leading fintech companies in the Bir ecosystem, has made a new appointment to a management position. Jamal Tagiyev, who has over 20 years of experience in banking and finance, has been appointed as the company’s Executive Director.
Jamal Tagiyev has extensive management experience in financial services, payment systems, digital payment solutions and optimization of operational processes. During his career, he held various management positions in financial institutions such as Kapital Bank and Xalq Bank.
Prior to his appointment, Jamal Tagiyev served as the Head of Payment Operations in the Payments business of Bir ecosystem.
Regarding his education, he received a bachelor’s degree in Economic Cybernetics from the Azerbaijan State University of Economics and a master’s degree in Business Administration (MBA) from the UBIS University in Switzerland.