Kanadanın ödəniş texnologiyaları şirkəti Nuvei İsrailin sərhədlərarası ödənişlər üzrə ixtisaslaşmış fintech şirkəti Payoneer-i 2,75 milyard dollar dəyərində nağd ödənişli razılaşma ilə satın alacağını açıqlayıb.
Razılaşmaya əsasən, Nuvei Payoneer-in hər səhmini 7,40 dollara alacaq. Bu qiymət şirkətin 12 iyun tarixli Nasdaq bağlanış qiymətindən təxminən 21% yüksəkdir. Satınalma Nuvei-nin beynəlxalq ödəniş bazarındakı mövqeyini gücləndirməyi hədəfləyir.
Payoneer əsasən inkişaf etməkdə olan bazarlardakı kiçik və orta bizneslərə, frilanserlərə və onlayn satıcılara xidmət göstərir. Şirkət 2026-cı ilin birinci rübündə 22,8 milyard dollar həcmində əməliyyat emal edib. Ən böyük gəlir mənbəyi isə Böyük Çin regionu olub.
Nuvei bildirib ki, birləşmədən sonra şirkətin illik gəliri təxminən 3 milyard dollara çatacaq, illik ödəniş dövriyyəsi isə 500 milyard dolları ötəcək. Razılaşma artıq hər iki şirkətin idarə heyətləri tərəfindən təsdiqlənib və səhmdarlarla tənzimləyici qurumların razılığından sonra 2027-ci ilin ortalarında tamamlanması gözlənilir.

Nuvei Acquires Payoneer for $2.75 Billion
Canadian payments technology company Nuvei has announced that it will acquire Israeli fintech Payoneer, a cross-border payments company, in an all-cash deal valued at $2.75 billion.
Under the deal, Nuvei will acquire Payoneer for $7.40 per share, a premium of about 21% to the company’s June 12 Nasdaq closing price. The acquisition is aimed at strengthening Nuvei’s position in the international payments market.
Payoneer primarily serves small and medium-sized businesses, freelancers and online sellers in emerging markets. The company processed $22.8 billion in transactions in the first quarter of 2026, with the largest source of revenue coming from the Greater China region.
Nuvei said that the combination would generate annual revenue of about $3 billion and annual payment volume of more than $500 billion. The deal has already been approved by the boards of both companies and is expected to be completed in mid-2027, subject to shareholder and regulatory approvals.