Proqramlar Canva xidmətlərindən ayrıca olacaq və bütün Affinity işçiləri də şirkətdə qalacaqlar.
Canva Affinity dizayn proqram paketini satın alıb. Paketə vektor qrafik redaktoru Affinity Designer, Affinity Photo şəkil redaktoru və Affinity Publisher tərtibat proqramı daxildir. Proqramlar Adobe xidmətlərinə oxşar xüsusiyyətləri təklif edir: müvafiq olaraq Illustrator, Photoshop və InDesign.
Satınalma əməliyyatının məbləği açıqlanmasa da, Canva-nın həmtəsisçisi Cliff Obrecht Bloomberg-ə bildirib ki, bu, "bir neçə yüz milyon funt" təşkil edir. Affinity proqramının yaradıcısı Serifin bütün 90 nəfərlik komandası şirkətə qoşulacaq. Serif CEO-su Ashley Houston'a görə , Canva "təxminən altı həftə əvvəl" şirkətlə əlaqəyə keçib və satın almaq üçün danışıqlara başlayıb. Müzakirələrin ilk günündə Serif Canvanın dərhal razılaşdığı “ədalətli qiymət” təyin edib.
Serif 1987-ci ildə yaradılıb. Daha sonra dayandırdığı DrawPlus, PhotoPlus, WebPlus və MoviePlus-u buraxıb. O, daha sonra Affinity xəttini işə salıb. The Verge-in məlumatına görə , proqramlardan dünya üzrə 3 milyona yaxın istifadəçi istifadə edir.

The apps will be separate from Canva's services, and all Affinity employees will remain with the company.
Canva purchased Affinity design software package. The package includes vector graphics editor Affinity Designer, image editor Affinity Photo and layout software Affinity Publisher. The programs offer similar features to similar Adobe services: Illustrator, Photoshop, and InDesign, respectively.
The amount of the acquisition was not disclosed, but Canva co-founder Cliff Obrecht told Bloomberg it was "several hundred million pounds." The entire 90-person team of Serif, the creator of Affinity software, will join the company. According to Serif CEO Ashley Houston, Canva contacted the company "about six weeks ago" and began negotiations to acquire it. On the first day of negotiations, Serif set a "fair price" that Janwa immediately agreed to.
Serif was created in 1987. It later released DrawPlus, PhotoPlus, WebPlus and MoviePlus, which it discontinued. He later launched the Affinity line. According to The Verge, about 3 million users around the world use the program.