Databricks 130 milyard dollar dəyərləndirmə ilə investisiya raunduna başlayıb
San-Fransisko mərkəzli məlumat analitikası startapı Databricks, 130 milyard ABŞ dollarından yüksək qiymətləndirmə ilə yeni investisiya danışıqları aparır. Mənbələrə görə, bu danışıqlar hələ rəsmi müqaviləyə çevrilməyib.
Qeyd edək ki, Databricks sentyabr ayında 1 milyard dollar həcmində maliyyələşdirmə raundundan sonra 100 milyard dollar dəyərində qiymətləndirilmişdi. Startap məlumat yığımı, analitika və süni intellekt tətbiqlərinin hazırlanması üçün platforma təqdim edir.
Databricks-in müştəriləri arasında Block, Shell və Rivian kimi böyük şirkətlər yer alır. Startap isə yeni maliyyələşdirmə danışıqları barədə rəsmi şərh verməkdən imtina edib.

Databricks raises $130 billion in investment round
San Francisco-based data analytics startup Databricks is in talks to raise more than $130 billion in new funding, sources said. The talks have yet to lead to a formal deal, according to people familiar with the matter.
Databricks, which raised $1 billion in funding in September, was valued at $100 billion. The startup provides a platform for data mining, analytics and artificial intelligence applications.
Databricks' clients include major companies such as Block, Shell and Rivian. The startup declined to comment on the new funding talks.