10 Dekabr 2024 16:46
Harvard Biznes Məktəbini yarımçıq qoyaraq Trendyol kimi Türkiyənin ən böyük e-ticarət platformasını yaradan Demet Mutlu, indi sərvətini idarə etmək üçün Londonda ailə ofisi təsis edib.
Bloomberg Milyarderlər İndeksinə görə, sərvəti 1 milyard dollardan çox olan Mutlu, bu il qurduğu DKK Advisory adlı şirkətlə qlobal miqyasda sərmayə yatırımları həyata keçirməyi planlaşdırır.
Mutlunun qurduğu ofis, öz sərvətini idarə etmək üçün şirkət yaradan nadir qadın milyarderlərdən biri olması ilə diqqət çəkir. Onun sərvətinin böyük hissəsi 2010-cu ildə təsis etdiyi Trendyol platformasından gəlir.
Qlobal olaraq qadınların ailə ofislərindəki təsiri artır. Citigroup və UBS kimi banklar bu tendensiyaya uyğunlaşaraq qadınlara yönəlmiş investisiya imkanları təqdim edirlər. Maliyyə mütəxəssisi Christina Wing deyir: “Qadınlar nəzarəti ələ alır və bu, çoxdan olmalı idi.”

10 December 2024 16:46
Demet Mutlu, who dropped out of Harvard Business School to create Turkey's largest e-commerce platform Trendyol, has now set up a family office in London to manage her wealth.
Mutlu, who is worth more than $1 billion, according to the Bloomberg Billionaires Index, plans to make global investments this year with a company she founded called DKK Advisory.
The office Mutlu has set up is notable for being one of the few female billionaires to set up a company to manage her wealth. The bulk of her wealth comes from the Trendyol platform she founded in 2010.
Globally, women's influence in family offices is growing. Banks such as Citigroup and UBS are adapting to this trend by offering investment opportunities aimed at women. "Women are taking control, and it's long overdue," says financial expert Christina Wing.