Dövlət Turizm Agentliyi Azərbaycana turist cəlb etmək üçün "Netflix"də reklam yerləşdirəcək
Dövlət Turizm Agentliyi Azərbaycanın turizm potensialının beynəlxalq auditoriyaya tanıdılması istiqamətində yeni təşəbbüsə başlayır. Agentlik dünyanın ən böyük rəqəmsal yayım platformalarından biri olan Netflix üzərindən ölkənin turizm imkanlarını təbliğ edəcək.
Məlumata görə, bu məqsədlə platformada reklam və təbliğat xarakterli materialların yerləşdirilməsi üçün hazırlıq işlərinə başlanılıb.
Layihə çərçivəsində Dövlət Turizm Agentliyi ABŞ-ın Netflix Ads LLC şirkəti ilə əməkdaşlıq edəcək. Bunun üçün şirkətə 510 min manat ödənilməsi nəzərdə tutulur.
Reklam kampaniyasının əsas məqsədi Azərbaycanın təbii gözəlliklərini, tarixi-mədəni irsini, qastronomiyasını və turizm marşrutlarını dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan potensial turistlərə tanıtmaqdır.
Qeyd edək ki, son illərdə "Netflix" reklam dəstəyi ilə təqdim olunan abunə paketlərini genişləndirib və platformada reklam yerləşdirmək imkanı yaradıb. Bu isə şirkətlərə və dövlət qurumlarına milyonlarla istifadəçiyə hədəflənmiş reklam kampaniyaları həyata keçirməyə imkan verir.
Hələlik reklam kampaniyasının hansı ölkələri əhatə edəcəyi, nə qədər davam edəcəyi və hansı məzmunun nümayiş etdiriləcəyi barədə əlavə məlumat açıqlanmayıb.

State Tourism Agency to place ads on Netflix to attract tourists to Azerbaijan
The State Tourism Agency is launching a new initiative to promote Azerbaijan's tourism potential to an international audience. The agency will promote the country's tourism opportunities through Netflix, one of the world's largest digital broadcasting platforms.
According to the information, preparatory work has begun for the placement of advertising and promotional materials on the platform for this purpose.
Within the framework of the project, the State Tourism Agency will cooperate with the US company Netflix Ads LLC. For this, the company is expected to be paid 510 thousand manat.
The main goal of the advertising campaign is to introduce Azerbaijan's natural beauties, historical and cultural heritage, gastronomy and tourism routes to potential tourists from different countries of the world.
It should be noted that in recent years, Netflix has expanded its subscription packages offered with advertising support and created the opportunity to place advertising on the platform. This allows companies and government agencies to carry out targeted advertising campaigns to millions of users.
Additional information has not yet been disclosed about which countries the advertising campaign will cover, how long it will last, and what content will be displayed.