12 Fevral 2025 16:33
Şirkət Duo'nun ölüm səbəbinin hələ müəyyən edilmədiyini bildirərək, "Bu xəbər bizi çox məyus etdi. Duo illər boyu milyonları dərs etməyə təşviq edib, bəzən kiçik təkanlarla, bəzən də çılğın bir şəkildə. Amma hər quşun da bir yaşam müddəti var." dedi.
Duolingo sosial media üzərindən Duo'nun ölümünün araşdırıldığını bildirib və "Hal-hazırda Jimmy'ni araşdırırıq" deyə yazıb, amma daha ətraflı məlumat verməyib. Şirkət "Onun çox düşməni var idi" deyə zarafat edib.
TikTok-da Duolingo Duo'nun cəsədini daşıyan Lily və Zari adlı xarakterləri göstərərək onun cəsədini bir yük maşınına qoyduğunu paylaşıb. İnternetdə isə Duo'nun ölümünə bir çox marka başsağlığı verib. Squishmallows "Harada dəfnə gedə bilərik?" yazıb, Fashion Nova isə "Başqa necə müştərilərimlə danışacağam?" qeyd edib. Netflix Duo'nun ölümünü "Squid Game" seriyasındakı bir klip ilə qeyd edib və "Həqiqətən başsağlığı göndəririk" yazıb. Bunun bir işarə olub-olmaması isə hələ məlum deyil.
Duo 2011-ci ildə Duolingo tətbiqi ilə ilk dəfə istifadəyə verilib və istifadəçiləri dərslərini davam etdirməyə təşviq etmək üçün onlara xatırlatmalar edib. Onun əfsanəvi yaşının 1000 BC olduğu zarafatla bildirilsə də, Duo'nun real debutu 2011-ci ildə olub. O, zaman-zaman pop mədəniyyətinə istinadlar edərək daha çox məşhurlaşıb.
Duolingo sosial mediada "Dua Lipa'nın gizliliyinə hörmət etməyinizi istəyirik" deyə bildirib. Dua Lipa hələ bu mövzu ilə bağlı heç bir paylaşım etməyib.

Duolingo has announced the death of its iconic owl mascot, Duo
The company announced that the cause of Duo's death has not yet been determined, stating, "This news has deeply saddened us. Duo spent years encouraging millions to continue their lessons, sometimes with gentle nudges, sometimes with wild persistence. But every bird has its time to live."
Duolingo also mentioned on social media that Duo's death is under investigation, writing, "We are currently investigating Jimmy," without providing further details. The company jokingly added, "He had many enemies."
On TikTok, Duolingo shared a video showing characters Lily and Zari carrying Duo's body and placing it in a truck. Many brands across the internet expressed their condolences for Duo's passing. Squishmallows wrote, "Where can we RSVP to the funeral?" Fashion Nova commented, "How else am I supposed to talk to my customers?" Netflix marked Duo's death with a clip from the series "Squid Game," captioning it, "Sending our condolences fr (for real)." Whether this is a clue or not remains unclear.
Duo was first introduced with the Duolingo app in 2011, helping users stay motivated with reminders to continue their lessons. While Duolingo jokingly claimed that Duo was born in 1000 BC, his actual debut was in 2011. Over time, he gained fame through pop culture references and became more widely recognized.
Duolingo's social media also stated, "We ask that you respect Dua Lipa's privacy at this time." As of now, Dua Lipa has not commented on the matter.