22 Avqust 2024 19:53
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında 19 ildən çox müddət ərzində müxtəlif vəzifələrdə çalışmış və bankın informasiya texnologiyaları sahəsində önəmli nailiyyətlərə imza atmış bir mütəxəssisdir. Onun karyerası 2005-ci ildə aparıcı mütəxəssis vəzifəsində başlayıb. Bir il sonra, 2006-cı ildə baş mütəxəssis vəzifəsinə yüksəlib və burada iki ilə yaxın çalışaraq, bankın texnoloji inkişafına mühüm töhfələr verib.
2007-ci ildə informasiya texnologiyaları inkişafı şöbəsinin müdiri təyin edilib və bu vəzifədə iki ildən artıq müddətdə çalışaraq, bankın texnoloji infrastrukturu və sistemlərinin modernləşdirilməsi istiqamətində böyük işlər görüb. 2010-cu ildə direktor müavini vəzifəsinə yüksəlib və burada üç il yarım çalışaraq, bankın IT strategiyasının formalaşdırılmasında və həyata keçirilməsində mühüm rol oynayıb.
2013-cü ildə İnformasiya Texnologiyaları Departamentinin direktoru təyin edilərək, bu vəzifəni 6 il yarım uğurla icra edib. Onun rəhbərliyi altında bankın texnoloji imkanları daha da genişləndirilib və müasir tələblərə cavab verən sistemlər qurulub.
2020-ci ilin yanvar ayında isə icraçı direktor vəzifəsinə təyin edilib və bu günədək bu vəzifədə çalışaraq, bankın ümumi idarəçiliyində və strateji inkişafında önəmli rol oynamağa davam edir. Onun liderliyi altında Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı texnoloji yeniliklərə və rəqəmsallaşmaya xüsusi diqqət yetirərək, ölkənin maliyyə sektorunun inkişafına mühüm töhfələr verib.

22 August 2024 17:53
He is a specialist who has worked in various positions in the Central Bank of the Republic of Azerbaijan for more than 19 years and has made important achievements in the field of information technologies of the bank. His career began in 2005 as a leading specialist. A year later, in 2006, he was promoted to the position of chief specialist, where he worked for almost two years and made important contributions to the technological development of the bank.
In 2007, he was appointed the head of the information technology development department and, working in this position for more than two years, did great work in the direction of the modernization of the bank's technological infrastructure and systems. In 2010, he was promoted to the position of deputy director, where he worked for three and a half years and played an important role in the formation and implementation of the bank's IT strategy.
In 2013, he was appointed the director of the Department of Information Technologies and successfully performed this position for 6 and a half years. Under his leadership, the bank's technological capabilities have been further expanded and systems that meet modern requirements have been established.
In January 2020, he was appointed to the position of executive director and continues to play an important role in the general management and strategic development of the bank. Under his leadership, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan has made significant contributions to the development of the country's financial sector, paying special attention to technological innovations and digitization.