Gamepons qadın futboluna dəstək olur - "Baku Juniors SC" ilə yeni əməkdaşlıq
Gamepons və Baku Juniors Sport Club arasında yeni əməkdaşlıq barədə razılıq əldə olunub. Bu əməkdaşlıq çərçivəsində Gamepons tərəfindən qadın futboluna həsr olunmuş yeni mobil oyunun yaradılması planlaşdırılır.
Gamepons-un həmtəsisçisi Vüsal Kərimli qeyd edir ki, şirkətin əsas məqsədi Azərbaycanda oyun tərtibatçılığı sahəsində ekosistemin qurulmasına töhfə verməkdir. Bununla yanaşı, ölkəmizdə sürətlə populyarlaşan qadın futbolunun inkişafına da öz dəstəyimizi göstərmək istəyirik.
Bu əməkdaşlıq sayəsində həm oyun sənayesi, həm də qadın futbolu sahəsində yeni imkanlar yaradılacaq və hər iki sahənin inkişafına müsbət təsir göstəriləcək.
Gamepons açıqlamasına bildirib ki, "Öz növbəmizdə Baku Juniors Sport Club rəhbərliyinə təşəkkür edirik və ümid edirik ki, gələcəkdə əməkdaşlığımız daha da güclənər."
"Baku Juniors Sport Club" "AFFA Yüksək Qızlar Liqası" 2023-2024 mövsümündə 36 xalla 3-cü pillədə mövsümü yekunlaşdırmışdır.
2017-ci ildə yaradılmış Baku Juniors Qadın Futbol Klubu qısa müddətdə Azərbaycanda qadın futbolunun təbliğində əsas oyunçu kimi özünü təsdiqləyib. Klub gənc istedadların yetişdirilməsinə, qadın idmançıların gücləndirilməsinə və idmana məhəbbətin artırılmasına həsr olunub. AFFA Qadınların Top Liqasında mübarizə aparan Baku Juniors, rəqabətədavamlı mükəmməlliyi ictimaiyyətin iştirakı ilə bağlı güclü öhdəliyi ilə birləşdirərək, onu regionda qadın futbolunun inkişafında hərəkətverici qüvvəyə çevirir.

An agreement has been reached on a new cooperation between Gamepons and Baku Juniors Sport Club. Within the framework of this cooperation, Gamepons plans to create a new mobile game dedicated to women's football.
Vusal Karimli, co-founder of Gamepons, notes that the main goal of the company is to contribute to the establishment of an ecosystem in the field of game development in Azerbaijan. At the same time, we want to show our support for the development of women's football, which is rapidly gaining popularity in our country.
Thanks to this cooperation, new opportunities will be created in both the gaming industry and women's football, and a positive impact will be made on the development of both areas.
Gamepons said in a statement that "We, in turn, would like to thank the management of Baku Juniors Sport Club and hope that our cooperation will strengthen even more in the future."
"Baku Juniors Sport Club" finished the season in 3rd place in the "AFFA High Girls League" 2023-2024 season with 36 points.
Established in 2017, Baku Juniors Women’s Football Club has quickly established itself as a key player in the promotion of women’s football in Azerbaijan. The club is dedicated to nurturing young talent, empowering female athletes and fostering a love of the sport. Competing in the AFFA Women’s Top League, Baku Juniors combines competitive excellence with a strong commitment to community engagement, making it a driving force in the development of women’s football in the region.