Gameponsjam Vol. 4 həvəskar oyun tərtibatçılarını dördüncü dəfə bir platformada birləşdirir!
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi, SUP.VC, Gamepons şirkəti və Yaradıcı Mərkəzin birgə təşkilatçılığı ilə növbəti oyun hakatonu keçiriləcək!
Komandalar açılış zamanı verilən mövzulardan birini seçərək 48 saat ərzində öz oyun ideyalarını formalaşdırmalı və işlək oyun prototipini münsiflər heyətinə təqdim etməlidirlər. Məqsəd – yaradıcı və texniki bacarıqları birləşdirərək qısa müddətdə oyun prototipi yaratmaqdır.
“Game Jam”ın sonunda təqdim olunan oyunlar gameplay, oyun mexanikası, vizual estetika və mövzuya uyğunluq kimi kriteriyalar üzrə qiymətləndiriləcək. Ən yaxşı üç komanda xüsusi mükafatlar qazanacaq!

Gameponsjam Vol. 4 brings amateur game developers together on one platform for the fourth time!
Supported by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and co-organized by SUP.VC, Gamepons, and the Creative Center, the next exciting Game Jam is here!
Participants will choose one of the given themes at the opening and have 48 hours to develop a working game prototype based on their selected idea. The goal is to bring together creative and technical skills to rapidly create a playable game.
At the end of the Game Jam, the games will be judged based on gameplay, mechanics, visual aesthetics, and relevance to the theme. The top three teams will be awarded special prizes!