GOUP-ın təşkilatçılığı ilə “Tech Ride” texnoloji konfransı baş tutub
25 May tarixində ADA Universitetində GOUP , İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi, Vispeek və tərəfdaşlarının təşkil etdiyi “Tech Ride” texnoloji konfransı baş tutub. Tech.az-ında media partnyoru olduğu konfrans ərzində yerli və xarici şirkətlərdən təcrübəli 38 spiker Süni İntellekt, Sahibkarlıq və Mühəndislik istiqamətlərində öz bilik və təcrübələrini auditoriya ilə bölüşüb suallarını cavablandırıblar.
Ümumilikdə 7 saat davam edən konfrans aktual panel müzakirələri, ən son texnoloji yeniliklər barədə individual çıxışlar, nötvorkinq imkanları, yeni əməkdaşlıqlar, interaktiv sessiyalar və əyləncəli fəaliyyətlərlə yadda qalıb.
Qeyd edək ki, GOUP Azərbaycanda texnoloji sahədə innovasiyalar təqdim edən, bu sahədə inkişafa təkan olan Amerika, San-Francisco əsaslı icmadır. 2017-ci ildən fəaliyyət göstərən icma fəaliyyət illəri ərzində mütəmadi olaraq müxtəlif tədbirlər, konfrans, vörkşop, seminar, vebinar və texnoloji sahədə mütəxəssis görüşləri təşkil edir. Bu ildən etibarən GOUP artıq hackathon və startuplar üçün inkubasiya proqramı həyata keçirməyi hədəfləyir.

On May 25, "Tech Ride" technological conference organized by GOUP, Innovation and Digital Development Agency, Vispeek and partners took place at ADA University. During the conference in which Tech.az was a media partner, 38 experienced speakers from local and foreign companies shared their knowledge and experience with the audience and answered their questions in the fields of Artificial Intelligence, Entrepreneurship and Engineering.
The 7-hour long conference was filled with topical panel discussions, individual presentations on the latest technological innovations, networking opportunities, new collaborations, interactive sessions and fun activities.
It should be noted that GOUP is an American, San Francisco-based community that provides innovations in the technological field in Azerbaijan and promotes development in this field. The community, which has been operating since 2017, regularly organizes various events, conferences, workshops, seminars, webinars and specialist meetings in the technological field during the years of operation. Starting this year, GOUP already aims to implement a hackathon and an incubation program for startups.
You can get the latest information about GOUP and its activities on the community's LinkedIn account: