Hökumə Əliyevanın atasının bank kartından oğurlanan vəsaitlər geri qaytarılıb
Aktauda qəzaya uğrayan AZAL-a məxsus təyyarədə həlak olan Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Hökumə Əliyevanın atasının bank kartından pul vəsaitini oğurlamaqda şübhəli bilinən şəxslər müəyyən edilib, zərər ödənilib.
"Report" xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Cəlil Əliyevə məxsus bank kartından oğurluq faktı üzrə Daxili İşlər Nazirliyinin Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən tədbirlər görülür.
Fakta görə başlanmış cinayət işi çərçivəsində, cinayəti törədən şübhəli şəxslər müəyyən edilib, 80 min 507 AZN pul vəsaitinin tam həcmdə zərərçəkmişə ödənilməsi təmin edilib.

18 January 2025 18:45
The suspects of stealing money from the bank card of the father of the National Hero of Azerbaijan, Hokuma Aliyeva, who died in the AZAL plane crash in Aktau, have been identified and the damage has been compensated.
"Report" reports that the Ministry of Internal Affairs published information about this.
It was reported that measures are being taken by employees of the Main Department for Combating Cybercrime of the Ministry of Internal Affairs regarding the theft of a bank card belonging to Jalil Aliyev.
Within the framework of the criminal case initiated based on the fact, the suspects who committed the crime have been identified, and the full amount of 80,507 AZN has been paid to the victim.
Currently, operational-investigative and operational-technical measures are being carried out on the criminal case.