“IDDA Awards” innovasiya müsabiqəsinin qalibləri elan olunub
Bakıda keçirilən “InMerge İnnovasiya Sammiti” çərçivəsində İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin  həyata keçirdiyi “IDDA Awards” müsabiqəsinin mükafatlandırma mərasimi baş tutub.
Ekosistemin ən perspektivli innovatorlarını tanıtmaq və fəaliyyətinə dəstək olmaq, ölkə innovasiyasının inkişafında aktiv iştirak edən oyunçular arasında rəqabət mühiti yaratmaq məqsədilə keçirilən müsabiqə 13 nominasiya üzrə aparılıb.
Bakı Konqres Mərkəzində baş tutan mərasimdə ictimai səsvermə və münsiflər heyətinin dəyərləndirmələrinin nəticələrinə əsasən müvafiq nominasiyalar üzrə qaliblərin adları açıqlanıb.
“İlin Startapı”  nominasiyası üzrə “Epoint”
“İlin İKT Sahibkarı” nominasiyası üzrə Zeynal Kərimzadə
“İlin Kəşfi” nominasiyası üzrə “Nexus Lab”
“Ekosistemin Lokomotivi” nominasiyası üzrə Mübariz Şahbazlı
“İlin Ekosistem Oyunçusu” nominasiyası üzrə “SABAH.HUB”
“İlin Rəqəmsal Layihəsi” nominasiyası üzrə “Ünvanlı dövlət sosial yardımı”
“İlin Texnologiya Mediası” nominasiyası üzrə “Tech.az”
“İlin Bacarıq Gücü” nominasiyası üzrə “Baku Design Academy”
“İKT-də İlin Qadını” nominasiyası üzrə Səmayə Həbibova
“İlin Texnologiya İxtiraçısı” nominasiyası üzrə Ceyhun Xəlilov
“İlin Texnologiya Tədbiri” nominasiyası üzrə “BakuID”
“İlin Texnologiya İcması” nominasiyası üzrə “FemTech”
“İlin Texnopark Rezidenti” nominasiyası üzrə   “Simbrella Bakı”LLC  qaliblər sıransında yer alıb.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin sədri İnarə Vəliyeva qaliblərə mükafatlar və xatirə hədiyyələri təqdim edib. Eyni zamanda “Azərbaycan Hava Yolları” (AZAL) tərəfindən bütün qaliblərə bir il ərzində biznes səyahətləri üçün pulsuz aviabiletlər təqdim edilib.
Qeyd edək ki, 12 sentyabrda start götürən müsabiqədə nominantlar idda.awards.az saytından qeydiyyatdan keçərək namizədliklərini irəli sürüblər. Müraciət edən 161 namizəd ictimai səsvermədə iştirak edərək toplam 31 mindən çox səs toplayıb. Bu mərhələdə ən yüksək nəticə göstərən 5 namizəd münsif dəyərləndirməsi mərhələsinə vəsiqə qazanıb. “IDDA Awards”ın münsiflər heyətinin nümayəndələri arasında Elvin Abbasov,  Leyla Bağırzadə, Vüsal Xəlilov, Zaur Ünsizadə, Sanya Kumari və Leyla Hacıyeva yer alıb.

The winners of the "IDDA Awards" innovation competition have been announced
The awarding ceremony of the "IDDA Awards" competition, carried out by the Innovation and Digital Development Agency, took place within the framework of the "InMerge Innovation Summit" held in Baku.
The competition was held in 13 nominations in order to introduce the most promising innovators of the ecosystem and to support their activities, to create a competitive environment among the players actively involved in the development of the country's innovation.
At the ceremony held at the Baku Congress Center, the names of the winners in the respective nominations were announced based on the results of the public voting and evaluations by the jury.
"Epoint" in the "Startup of the Year" nomination
Zeynal Karimzade for the "ICT Entrepreneur of the Year" nomination
"Nexus Lab" in the "Discovery of the Year" nomination
Mubariz Shahbazli in the "Locomotive of the Ecosystem" nomination
"SABAH.HUB" in the nomination "Ecosystem Player of the Year"
"Addressable state social assistance" in the nomination "Digital Project of the Year"
"Tech.az" in the "Technology Media of the Year" nomination
"Baku Design Academy" in the "Skill Power of the Year" nomination
Samaya Habibova for the "Woman of the Year in ICT" nomination
Jeyhun Khalilov for the "Technology Inventor of the Year" nomination
"BakuID" in the "Technology Event of the Year" nomination
"FemTech" in the "Technology Community of the Year" nomination
"Simbrella Baku" LLC was among the winners in the "Technopark Resident of the Year" nomination.
Inara Valiyeva, the chairman of the Agency for Innovation and Digital Development, presented prizes and souvenirs to the winners. At the same time, "Azerbaijan Airlines" (AZAL) provided all winners with free air tickets for business trips for a year.
It should be noted that the nominees of the competition, which started on September 12, registered on the idda.awards.az website and submitted their candidacies. 161 candidates who applied participated in public voting and collected more than 31 thousand votes in total. At this stage, the 5 candidates with the highest results qualified for the jury evaluation stage. Elvin Abbasov, Leyla Bagyrzadeh, Vusal Khalilov, Zaur Unsizadeh, Sanya Kumari and Leyla Hajiyeva were among the representatives of the jury of "IDDA Awards".