İlham Əliyev: Pilotsuz uçuş aparatlarını istehsal etməyə başlamışıq
"Bizim şanlı Vətən müharibəmiz. Bildiyiniz kimi, onun hər bir mərhələsi, hər bir günü öyrənilir, öyrənilib və bir çox beynəlxalq hərbi ali məktəblərində də tədqiq edilir. O cümlədən pilotsuz uçuş aparatlarının tətbiqi. Müharibədə məhz birinci biz bunu tətbiq etmişik".
Bu sözləri Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 80 illik yubiley yığıncağında çıxışı zamanı səsləndirib. Prezident İlham Əliyev qeyd edib ki, bu gün müasir müharibələri bunsuz təsəvvür etmək mümkün deyil:
"Yəni, bunun təməlini biz qoymuşuq və bu gün bu istiqamətdə Azərbaycanda çox böyük işlər görülür. Biz bu məhsulları həm xarici bazarlardan tədarük edirik, eyni zamanda, özümüz də bir çox növdən ibarət pilotsuz uçuş aparatlarını istehsal etməyə başlamışıq və bunu davam etdirəcəyik. Burada da təbii ki, Azərbaycan elmi ictimaiyyəti üçün çox böyük fəaliyyət meydançası yaradılır".

Ilham Aliyev: We have started producing unmanned aerial vehicles
"Our glorious Patriotic War. As you know, every stage, every day of it is studied, studied and researched in many international military universities. Including the use of unmanned aerial vehicles. We were the first to apply this in war."
That these words were uttered by President Ilham Aliyev during his speech at the 80th anniversary meeting of the Azerbaijan National Academy of Sciences. President Ilham Aliyev noted that it is impossible to imagine modern wars today without it:
"That is, we laid the foundation for this, and today a lot of work is being done in Azerbaijan in this direction. We supply these products both from foreign markets, and at the same time, we ourselves have started to produce unmanned aerial vehicles of many types and will continue to do so. Here, of course, a very large field of activity is being created for the Azerbaijani scientific community."