29 Noyabr 2024 11:37
14-15 dekabr 2024-cü il tarixlərində baş tutacaq "CulTech" hakatonu növbəti dəfə Azərbaycanı mədəniyyət və texnologiyanın yenilikçi birgəliyinə şahid edəcək. Bu tədbir, yaradıcı sənayelərdə qarşıya çıxan problemlərə innovativ həllər axtarmaq və gənc istedadların potensialını ortaya çıxarmaq üçün unikal fürsət təqdim edir.
Mədəniyyət sahəsində fəaliyyət göstərmək və öz kreativ bacarıqlarını nümayiş etdirmək istəyən gənclər və komandalar üçün əvəzsiz bir platforma olan "CulTech" hakatonuna daxildir:
- 48 saatlıq intensiv iş - peşəkar mentor dəstəyi ilə məhsul ideyanızı prototip mərhələsinə çatdırmaq üçün birgə çalışma;
- Yenilikçi layihələr hazırlamaq şansı - mədəniyyət sahəsində aktual problemlərə yaradıcı həllər təqdim etmək;
- Təcrübəli münsiflərin qarşısında təqdimat - tədbirin sonunda layihələrinizi münsiflər heyətinə təqdim etmək və qaliblər sırasında olmaq şansı.
Qalibləri gözləyən mükafatlar:
1-ci yer: Simsiz qulaqlıq "Apple AirPods 4 White"
2-ci yer: "Sergio Tacchhini" ağıllı saat
3-cü yer: "PowerBank" 20k mAh"
Qeyd edək ki, komanda üzvlərinin hər birinə bir ədəd hədiyyə olunacaq.
"CulTech" hakatonu sizə müxtəlif sahələrdən peşəkarların dəstəyini qazanaraq layihələrinizi həyata keçirmək üçün unikal bir təcrübə təqdim edir.
Tədbir Haqqında Əsas Məlumatlar:
Tarix: 14-15 Dekabr 2024
Məkan: Yaradıcı Mərkəz, Mehdi Mehdizadə küçəsi 29, Xətai rayonu, Bakı
Qeydiyyat linki: https://forms.gle/K8e7UKU9dFuH2mV47
Əlaqə: [email protected]
"CulTech" hakatonu Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Mədəni və Yaradıcı Sənayelərin İnkişaf Mərkəzinin dəstəyi ilə, "SUP.VC" tərəfindən təşkil edilir.

29 November 2024 11:37
The "CulTech" hackathon, which will take place on December 14-15, 2024, will once again witness Azerbaijan's innovative collaboration between culture and technology. This event offers a unique opportunity to find innovative solutions to problems faced in the creative industries and to unleash the potential of young talents.
An invaluable platform for young people and teams who want to work in the field of culture and demonstrate their creative skills, the "CulTech" hackathon includes:
- 48 hours of intensive work - working together to bring your product idea to the prototype stage with the support of a professional mentor;
- A chance to develop innovative projects - to present creative solutions to current problems in the field of culture;
- Presentation in front of experienced judges - a chance to present your projects to the jury at the end of the event and be among the winners.
Prizes awaiting the winners:
1st place: Wireless headphones "Apple AirPods 4 White"
2nd place: "Sergio Tacchhini" smartwatch
3rd place: "PowerBank" 20k mAh"
Please note that each team member will receive one gift.
"CulTech" hackathon offers you a unique experience to implement your projects by gaining the support of professionals from various fields.
Basic Information About the Event:
Date: December 14-15, 2024
Venue: Creative Center, Mehdi Mehdizade Street 29, Khatai District, Baku
Registration link: https://forms.gle/K8e7UKU9dFuH2mV47
Contact: [email protected]
"CulTech" hackathon is organized by "SUP.VC" with the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the Center for Development of Cultural and Creative Industries is being done.
Are you ready to take your first step towards creativity? Then don't miss this opportunity and register!