30 Oktyabr 2023 13:34
X ( keçmiş Twitter ) İlon Maskın sosial şəbəkəni satın almasından bir il sonra şirkət miqyasında görüş keçirib.
Mask 2024-cü ildə X-in “tam xüsusiyyətli tanışlıq platforması” olacağını bildirib. Sahibkar sosial şəbəkənin hansı funksiyaları buna imkan verəcəyini və istifadəçilərin belə bir müraciətinin olub-olmadığını açıqlamayıb. X partnyor tapmaq üçün bir çox xidmətlərdə olduğu kimi xüsusi ödənişli abunəliklər tətbiq edə bilər.
Gələn il X həm də “rəqəmsal bank” kimi fəaliyyətə başlamalıdır - “istifadəçilərin istəyib-istəməməsindən asılı olmayaraq”. “Pul, qiymətli kağızlar, nə istəsəniz - hamısı bizim platformamızda olacaq. Mən isə dostuma 20 dollar köçürməkdən danışmıram. Söhbət ümumiyyətlə bank hesablarına ehtiyacın olmamasından gedir”, – Maskın sözlərini “The Verge” nəşri sitat gətirib.
X artıq ABŞ-ın doqquz ştatında maliyyə xidmətləri lisenziyası alıb. The Verge mənbələri bildirirlər ki, Mask qalanları "yaxın aylarda" həll etməyi gözləyir.

30 October 2023 13:34
One year after Elon Musk's acquisition of X (formerly known as Twitter), a meeting was held at the company's headquarters. In 2024, Musk announced that X would become a "fully exclusive dating platform." The owner of the social network did not disclose what functions would enable this and whether users would have the option to make such an application. Like many other services, X may implement paid subscriptions to find partners.
Next year, X is also set to start operating as a "digital bank," regardless of whether users want it or not. "Money, securities, whatever you want – it will all be on our platform. I'm not talking about transferring $20 to my friend. It all stems from the fact that you don't need bank accounts in general," Musk said, as quoted by "The Verge."
X has already obtained a financial services license in nine US states. According to sources at The Verge, Musk expects to resolve the remaining states' licenses in the "coming months."